AKTUÁLNE: Policajti zistili pri nehode na R1 alkohol, vodičovi namerali viac ako 1,5 promile

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Diaľniční policajti boli krátko pred 10.00 h privolaní k hromadnej nehode na ceste R1. Príčinou nehody bol alkohol.

K nehode došlo v 22,000 km, približne 100 m od odbočky Pusté Sady/Pata medzi štyrmi vozidlami, osobnými a nákladnými. Podľa prvotných informácií išiel 39 ročný vodič na aute Kia Ceed v smere na Trnavu. Z rýchleho pruhu prechádzal pravdepodobne bez spomalenia do pravého jazdného pruhu a došlo k zrážke s autom Mercedes Sprinter. Dôsledkom nehody došlo vzápätí k stretu ďalších áut a to nákladného auta Man a kuriérneho vozidla.

Policajti podrobili všetkých vodičov dychovým skúškam na alkohol. Pozitívny výsledok na alkohol mal vodič z auta Kia Ceed. V dychu mu namerali 0,75 mg/l alkoholu. Policajti mu namieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Muž je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Pri nehode sa zranil vodič z kuriérneho auta. S doposiaľ presne nezistenými zraneniami ho záchranári previezli na ošetrenie do trnavskej nemocnice. Škody na vozidlách boli odhadnuté na viac ako 20 tis. eur.

Polícia musela približne na 2 hod uzavrieť oba jazdné pruhy. V úseku nehody sa okamžite začali tvoriť niekoľko kilometrové kolóny. Policajti na mieste usmerňovali dopravu a vodičov odkláňali cez okolité obce.

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.
Jazdite bezpečne!

 

Informáciu o dopravnej nehode sme v našom médiu priniesli tu:

https://www.seredonline.sk/2021/02/09/prave-teraz-r1-usek-puste-sady-pata-trnava-je-neprejazdny-zrazka-styroch-vozidiel/

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Za chlast za volantom: 5 rokov na tvrdo, bez možnosti prepustenia po 2/3 trestu. Škodu ktorú spôsobil všetkým musí zaplatiť. A plus 100 000€ pokutu. Keď nemá, zhabat majetok. Keď nemá majetok a nezaplatí +5 rokov ďalších. Tu nezomrel nikto,nascastie. Ľudia nieže nie sú pouciteľný, ale slabé zákony sú.

  2. Hlavne si nepriznaju ze alkoholici su alebo psychicku diagnou neaku maju , takto sa nikdy nezbavime nehod ,hlavne tej korony

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články