Všetky štyri krajské knižnice ostanú pre verejnosť zatvorené

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  Od pondelka 8. februára 2021 prerušia štyri knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy poskytovanie služieb a ostanú pre verejnosť uzatvorené. Tento krok súvisí so začiatkom uplatňovania protiepidemických opatrení podľa Covid automatu, podľa ktorého sa Slovensko momentálne nachádza v čiernej fáze IV. stupňa varovania.

Na vrátenie kníh zostávajú non-stop k dispozícii biblioboxy umiestnené pred Galantskou knižnicou a Knižnicou Juraja Fándlyho v Trnave. Na stránkach všetkých knižníc sú však aj naďalej k dostupné online katalógy a rešeršné služby.

Podobne je až do odvolania pre verejnosť uzatvorených aj ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň, ktoré ponúkajú bohatý kultúrno-vzdelávací online program na svojich webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

V období od 27. januára 2021 do 7. februára 2021 knižnice poskytovali absenčné výpožičky, a to na základe predchádzajúcej telefonickej alebo e-mailovej objednávky. Za desať dní túto možnosť hojne využili najmä študenti a, samozrejme, knihomoli.

 

Galantská knižnica https://www.galantskakniznica.sk

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave https://www.kniznicatrnava.sk

Záhorská knižnica v Senici https://www.zahorskakniznica.eu

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede http://www.kniznicads.sk

 

Peter Kadlic, riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články