Má samospráva v Žitavciach podiel na nelegálnej skládke so škodou 1,3 milióna Eur ? – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Žitavce / Na základe podnetu aktivistov daného na Zelenú linku Ministerstva životného prostredia vo veci nelegálnej skládky obce Žitavce došlo za posledné mesiace k výraznému posunu v zisteniach týkajúcich sa predmetnej skládky ako aj v odhaleniach pozadia a šikanovania občana, ktorý vo veci pred dvomi rokmi podal trestné oznámenie.

Peter Valkovič už pred dvomi rokmi podal trestné oznámenie vo veci navážania odpadu na nelegálnu skládku odpadu. Od toho mementu mal byť šikanovaný starostom obce, ktorý mal dať súhlas súkromnej firme na uskladnenie zeminy na skládku, čo však neskontroloval. Vychádzajúc zo znaleckého posudku na pozemky neďaleko obce boli súkromnou firmou vyvezené stovky resp. tisícka nákladných áut odpadu z búracích prác medzi ktorým sa okrem stavebnej suti, betónov nachádza aj azbest.

Táto environmentálna záťaž je už dva roky vyšetrovaná policajným zborom, konkrétne vyšetrovateľkou KR PZ v Nitre. Samotný oznamovateľ Valkovič hovorí o prieťahoch vo vyšetrovaní a spomína aj jeho rozhovor s vyšetrovateľkou, ktorá sa mu mala priznať, že do školy chodila s Norbertom Bödörom.

Z nedávno publikovaných materiálov je známe, že skupina pod Norbertom Bödörom mala mať vplyv nielen na prostredie v Nitre a okolí, ale dokonca mala riadiť aj najvyššie vedenie policajného zboru, korumpovať, na základe čoho sú obvinení nielen vysokí policajní dôstojníci a funkcionári ale aj samotný Bödör.

V projekte Transparentná samospráva sme sa bavili s oznamovateľom nelegálnej skládky v Žitavciach Petrom Valkovičom a aktivistom Ing. Michalom Hybským.

 

 

Videozáznam prvej časti diskusie prinášame s tým, že obsah diskusie nemusí byť v súlade s názormi redakcie a ide o vyjadrenia oznamovateľa, ktorý vychádzal zo svojich vlastných skúseností, poznania a faktov nachádzajúcich sa vo vyšetrovacom spise, do ktorého má právo nazerať zo zákona a aktivistu Ing. M. Hybského.

Prípadu sa ďalej budeme podrobne venovať.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -