Rozhodnutie o otvorení škôl a školských zariadení v Seredi padne zajtra

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Od pondelka 8. januára platí na Slovensku Covid automat. Ministerstvo zdravotníctva zaviedlo systém, akým budú školy ( 1.-4. ročník ) a školské zariadenia otvorené. V okresoch, ktoré sú v čiernej fáze automatu sa školy neotvoria. Medzi takéto okresy patrí napríklad Trnava, Hlohovec či Šaľa.

V ostatných okresoch budú školy otvorené, ale regionálni hygienici a samosprávy sa môžu rozhodnúť o ich neotvorení. Rodičia sa môžu zároveň slobodne rozhodnúť, či svoje dieťa v prípade otvorenia dajú do školy alebo bude pokračovať v dištančnom vzdelávaní. Po Slovensku ale pribúdajú mestá, ktoré bez ohľadu na rozhodnutie vlády ešte školy neotvoria. Okres Galanta je zaradený do bordovej fázy a každé mesto a obec v okrese sa v prípade otvorenia škôl rozhoduje inak.

Mesto Sereď oznamujeme rodičom, pedagogickým zamestnancom a ďalším zamestnancom škôl, že Krízový štáb mesta Sereď o otvorení/neotvorení škôl a školských zariadení rozhodne až zajtra t.j. v nedeľu 7.2. po vyhodnotení výsledkov z tretieho kola testovania.

V sobotu 6. 2. boli doobedňajšie hodiny vyhradené na pretestovanie zamestnancov škôl a rodičov žiakov. Dobrou správou je, že výsledok bol 0 pozitívnych. Testovanie v nedeľu 7. 2. februára bude prebiehať do 17:00 hodiny. Krízový štáb bude zasadať až o 18:00 hodine a v prípade rozhodnutia otvoriť školy, budú rodičia aj zamestnanci informovaní o termíne aj podmienkach otvorenia.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články