Druhé kolo celoplošného testovania v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V dňoch 30. a 31. januára prebehlo na území Slovenska v okresoch so zlým výsledkom z prvého kola testovania ďalší celoplošný skríning. Krízový štáb mesta Sereď opäť pripravil osem odberných miest na sobotu a dve odberné miesta na nedeľu. Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Sereď mohli využiť na testovanie rezervačný systém Bookio, pomocou ktorého si mohli rezervovať na vykonanie testu miesto a presný čas.

Spolu  bolo v druhom kole t.j. od 28. do 31. januára v Seredi otestovaných 6 520 ľudí, z toho bolo pozitívnych 94. Miera pozitivity činí 1,44 %.

Pre porovnanie uvádzame výsledky aj z minulého víkendu, kedy bolo vykonaných 5 947 testov, z toho bolo 109 s pozitívnym výsledkom a mierou pozitivity 1,83 %.

Prednosta Tibor Krajčovič opäť všetko zorganizoval tak, že priebeh testovania bol hladký a bez komplikácií. Ako povedal, prekvapil ho nárast počtu testovaných osôb oproti minulému týždňu. Zároveň očakával väčšie zlepšenie počtu pozitívnych. „Čo tieto čísla pre Sereď znamenajú v týchto chvíľach nevieme. Musíme počkať na ďalšie  usmernenia,“ dodal.

Od 3. do zatiaľ 7. februára 2021 prísne pravidlá v najhorších okresov Slovenska pokračujú, vrátane okresu Galanta. V tomto termíne ste povinní preukázať sa novým potvrdením o vykonaní testu, vykonaným kedykoľvek od 27. januára 2021. V platnosti ostávajú aj výnimky pre tých, ktorí sa testovať nemusia. Sú rovnaké ako v prvom kole. Stále prosím dodržiavajte opatrenia ako ruško, odstup, ruky.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články