BUDAJ: Ministerstvo nepripúšťa žiadnu korupciu, ani ovplyvňovanie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŽP SR |MM| Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) nepripúšťa žiadnu korupciu, ani ovplyvňovanie v jeho rezorte. Informuje o tom odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia SR (MŽP) v reakcii na obvinenia „sociálnych demokracií“ Smeru a Hlasu. Šéf envirorezortu zdôrazňuje, že ministerstvo urobí všetko pre to, aby bolo príkladom toho, ako sa správať v prípade akéhokoľvek podozrenia z korupcie, či klientelizmu.

Vzhľadom na obvinenia, už minister Budaj nariadil v deň vzniknutých podozrení audit a požiadal tiež ministerstvo financií, aby dohliadlo na čerpanie prostriedkov. „Predstaviteľa občianskeho združenia „Pre lepšiu budúcnosť“ nepoznám a výber príspevkov som nikdy neovplyvňoval,“ zdôraznil minister s tým, že nemal vedomosť o jeho externej práci pre Úrad vlády SR a na základe informácií, ktoré má minister v súčasnosti k dispozícii, ju nemali ani podriadené organizácie MŽP, a preto nemohli zasiahnuť do tohoto procesu, a to bez ohľadu na to, že išlo o projekt, ktorý mala na starosti predošlá vláda.

Budaj však považuje otázku verejnosti a akékoľvek obvinenie, či v tomto prípade nedošlo ku konfliktu záujmov, alebo dokonca ku korupcii, za vážnu, a preto zabezpečí, aby na ňu zodpovedal audit MŽP SR, a tiež kontrola Ministerstva financií SR, ktoré je poverené dohľadom nad postupmi rezortov – pri udeľovaní príspevkov z Operačného programu Kvalita životného prostredia (OP KŽP).

Budaj sa preto obráti aj na Generálneho prokuratúra SR Maroša Žilinku so žiadosťou o stretnutie, pri ktorom ho požiada, aby zvážil preverenie podozrení z trestnej činnosti (korupcie) v súvislosti s poskytnutím príspevku z OP KŽP pre občianske združenie „Pre lepšiu budúcnosť“.  Zároveň minister Budaj chápe agresivitu predstaviteľov HLAS-u SMER-u, ako stanovisko ľudí, ktorí sa obávajú  vlastnej  zodpovednosti a odmieta ich hodnotenia, aj výzvy na odstúpenie.

 

 

- Inzercia -
 1. Seredan 23. januára 2021, 23:19 – vyzera to tak, ze mate pre taketo tvrdenie dostatok informacii, ktorymi nedisponujeme a kedze minister Budaj poziadal GP o presetrenie podnetu, tak ani on.
  Napiste teda prosim KONKRETNE, co je na odvolanie?

 2. Pán Majko,informácie sú také,aké sú.Takze nechajte Seredana na pokoji.Je to v tlači,je to FB,je to v médiách.Kazdy si vie utvoriť mienku,a nechcite od bežných ľudí nič konkrétneho.To by ešte chýbalo.

 3. Takze tak. Pasuje do hry olanovych ludi.

  Zodpoveda za rezort? Urcite.
  V inom pripade, resp. opacneho garde, by prave tito co tam teraz sedia, tak by vykrikovali a hadzali sa do zeme za odvolanie.
  Preto – odvolanie. Je to nazor.

 4. Včera Budajko na TA3 drístal ostošesť..ja som nevedel,že ten pan patrí k poradcom premiera,premier zase nevedel,že ten pán žiada o dotáciu..a dokola to isté…

 5. Ešte že sa na to upozornilo, ktovie ako by to dopadlo, keby sa z toho neurobilo haló. A takých vecí vláda predvádza viac. Potom nikto nič nevie a vyhovára sa na druhého. Napríklad čírou náhodou alebo omylom sa takmer podarilo Krajniakovmu ministerstvu prepašovať do zákona po pripomienkovom konaní kšeft pre gastrofirmy. Krajniak samozrejme o ničom nevedel… On vlastne ani nevedel čo sa deje na FNM, keď tam pôsobil. A takto si tu žijeme. Prečítame si zopár článkov o bagri na cintoríne a sme pohoršení, zatiaľ čo vyvolení skúšajú utrhnúť si zo spoločného koláča. A keď sa na to príde, ej bisťu, ja som nevedel. Hollého ani radšej spomínať nebudem, tak arogantného a egoistického človeka som nevidel. Ten nemá ani snahu predstierať, že tu je pre ľudí. Ešte dobre, že kotlebovci sa rozpadajú, jedna z mála dobrých správ v politike.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články