S vodičmi bez vodičáku sa vrece roztrhlo. Od víkendu zastavili policajti 12 nevodičov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Policajti v rámci Trnavského kraja riešili za včerajší deň 5 vodičov, ktorí za volantom nemali čo hľadať.

Za posledných 5 dní ich počet stúpol na 12. Hoci im súdy jazdiť zakázali na niekoľko mesiacov až rokov, muži mali asi na vec iný názor. V jednom prípade dokonca vodičovi vymeral súd zákaz viesť auto až po dobu 4 rokov a 2 mesiacov. Policajti ho chytili 7 mesiacov pred vypršaním trestu. Ďalší dvaja na seba upozornili sami. Jeden prekročil stanovenú rýchlosť v obci o 15 km/h a druhý sa zľakol policajnej hliadky a dal sa pred nimi na útek. Na zasneženej ceste dostal šmyk a v obci Borský Svätý Jur zramoval značky aj lampu.

Všetky osoby sme zadržali, obvinili z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a na rozsudok súdu si počkali v celách. Zákon stanovuje v týchto prípadoch trest odňatia slobody až na 2 roky.

Polícia upozorňuje ľudí, ktorí za volantom nemajú čo hľadať, aby nezneužívali situáciu. Policajti síce teraz plnia aj iné úlohy, no stále sa sústreďujú aj na dodržiavanie dopravných predpisov.

Foto ilustračné

- Inzercia -
  1. Vodičom bez vodičaku treba rok väzenia. Vodič pod vplyvom alkoholu dva roky väzenia doživotne odobratie vodičského preukazu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články