Premiér: Slovensko má dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Úrad vlády SR |MM| Slovensko má dostatok vakcín na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 od firiem Pfizer/BioNTech a Moderna. Má zakontrahovaných dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí. Na tlačovej konferencii o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽANO).

 

Do pondelka (18. 1.) malo Slovensko zakontrahovaných viac ako 2,4 milióna vakcín od Pfizer/BioNTech a večer sa podarilo zakontrahovať vyše 3,4 milióna vakcín. Od Moderny mala SR 962.917 vakcín a v pondelok večer bolo zakontrahovaných ďalších 601.823. Spolu má tak k dispozícii Slovensko viac ako 7,4 milióna vakcín, informoval predseda vlády. Dodal, že očkovať sa tak môže 3,7 milióna ľudí.

 

“Mať cieľ zaočkovaných 85 percent ľudí, to by sme boli celkom dobrí a možno by sme boli aj špičkou v Európe,” podotkol Matovič. Dodal, že treba držať palce obom vakcinačným firmám, aby stíhali vyrábať vakcíny.

- Inzercia -
 1. Zas sníva, že budeme špičkou v Európe. Zatiaľ sme špičkou v (ne)dobrovoľnom celoplošnom testovaní.

 2. Ono to vyzerá, že ich už naozaj máme niekde v skladoch, už len vziať a použiť. Ale nie je to tak, treba ich ešte fyzicky dodať. A to ešte potrvá.

 3. Pre Anonym 20. januára 2021, 23:25
  Pán Matovič sa ešte nevenoval riadeniu štátu, stále sa tu rieši iba korona, už od jeho nástupu. Nemyslím že pán Pellegrini alebo pán Fico by riadil štát lepšie.

 4. Som tzv. “husákovo dieťa” a za svoj život som mal v sebe určite niekoľko ruských vakcín a cítim sa skvele, nebývam chorý. Udivuje ma ignorácia zo strany EÚ voči už 3 existujúcim účinným ruským vakcínam. Čo Rusi nemajú špičkový výskum?

 5. Sputnik, niektorí už len z princípu odmietajú tú vakcínu, účinok ich vôbec nezaujíma.

 6. Človek čo by čítal len Sered online tak v podstate je presvedčený že v podstate na SVK je premiér mesiáš a ľudia sa nemusia ničoho báť lebo už máme vakcíny.
  Otázka od čitateľa znie: Za tento rok bol na tejto stránke negatívny komentár alebo článok ohľadne tejto vlády alebo na stranu OLaNo ?

 7. Ale veď napíš, normálne sa zaregistruj pod svojim menom ako ostatní autori a napíš článok. Čo ti v tom bráni?

 8. S týmto už dávnejšie vyšli tzv. konšpirátori a boli samozrejme vysmiaty. Ale už keď to vyšlo aj na topkách, asi to nebudú zrazu len žvásty.

 9. Jozef prosim ta zalez niekam. Ved tomu Mesikovi nesiahas ani po členok tak aspon nemudruj co ma robit.

 10. mna do tvojich uchyliek nic neni. Pokial citis potrebu dotykat sa muzskych clenkov, to je tvoja vec.
  A pokial sa chces liecit pripravkom proti vsiam…..skus najprv ocistu.

 11. Obyvatel, ty si tých Mesíkov pletieš, to o tom akože lieku za pár centov nehovoril Mesík vedec ktorý kandidoval na prezidenta, ale nejaký analytik mesík…

 12. Najlepsie na tom je to, ze Ivermectin je u nas schvaleny a da sa kupit za cca 10€. Ale to uz nenapise, ze pri testoch vykazoval akutnu hepatitidu, ktora po preruseni podavania odznela.
  Inak, toto bol hit na jar vlani, prislo to z Australie. Takze neviem preco este nie je po hnusobe.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články