Anafylaktický šok či chorý lekár na áre. Dezinformátori útočia na vakcínu a vymýšľajú si príbehy o lekároch

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dezinformačná scéna nenávidí očkovanie a poriadne sa doňho zakusla.
V priebehu dnešného dňa sme na našej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR
vyvrátili dva nebezpečné hoaxy o údajných vážnych zdravotných následkoch zdravotníkov po ich zaočkovaní proti koronavírusu.

1️⃣.Prvý hoax hovoril o silnom anafylaktickom šoku a vysokých horúčkach zdravotníkov v nemocnici v Humennom. Tu sme hoax vyvrátili: https://www.facebook.com/313187412842466/posts/891356905025511/

2️⃣.Druhý hoax sa týkal dvoch lekárov v Bratislave, ktorým bola podaná druhá dávka vakcíny. Jeden mal skončiť na ÁRE a druhý mal byť tiež hospitalizovaný. Aj v tomto prípade ide o nezmysel. Hoax sme vyvrátili tu: https://www.facebook.com/313187412842466/posts/891465868347948/

Neverte informáciám, príspevkom, statusom či komentárom, ktoré sú založené na tvrdení „jedna baba povedala“. Overujte, hľadajte zdroje, pýtajte sa.

ODPORÚČANIE
Ak sa chcete dozvieť relevantné informácie o vakcíne, o jej zložení, o spôsobe jej aplikácie či jej vedľajších účinkoch, sledujte iba overené stránky a to:

- Inzercia -

Štátny ústav pre kontrolu liečiv, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

 

 

zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články