Odštartoval pilotný projekt na zlepšenie právneho postavenia migrantov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM|  Predposledný decembrový deň (30.12.2020) podpísali partnerskú dohodu Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) a občianske združenie Slovenská humanitná rada (SHR)  s názvom: „Bilateral project partnership agreement under the programe of the united nations high commissioner for refugees“.

 

Hlavným cieľom tohto projektu je zlepšenie právneho postavenia a prístupu k právnej pomoci migrantom, ktorí sú v súlade so zákonom o pobyte cudzincov (č. 404/2011), zaistení a umiestnení v útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov nachádzajúcich sa na území Slovenskej republiky.

 

K uzatvoreniu dohody došlo na základe spoločnej iniciatívy  ÚHCP P PZ (Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru), UNHCR a SHR, a vychádza z dobrej dlhoročnej vzájomnej spolupráce medzi týmito organizáciami v oblasti migrácie. Ide o pilotný projekt, uzatvorený zatiaľ na skúšobné obdobie, počas tohto kalendárneho roka.

 

Úrad hraničnej a cudzineckej polície P PZ vníma realizáciu  aktivít v oblasti poskytovania právnych služieb migrantom zadržiavaným v detenčných zariadeniach veľmi pozitívne a považuje to za signál dobrej spolupráce s uvedenými organizáciami. O to viac, že ide o organizácie, ktoré poskytujú ochranu migrantom, monitorujú a analyzujú situáciu v dodržiavaní ľudských práv týchto osôb.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Kde na to chce Slovensko vziať zdroje, keď pre vlastných ľudí nemá a polovica zrobenyvh Slovákov žije v biede ako migranti v Afrike. Kto na nich bude robiť? Chudobný Slovák čo drie za minimálnu mzdu, alebo ten čo celý život nepracuje? Či ich budú živiť politici zo svojich platov?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články