Deti sa môžu vyšantiť na umelom snehu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Z dôvodu globálneho otepľovania je pre zemepisnú polohu nášho mesta počas zimných mesiacov súvislá a trvalá snehová prikrývka už skôr ojedinelou záležitosťou. Hoci nám január priniesol bielu nádielku, nebolo jej toľko, aby si ju deti do sýta užili. Z tohto dôvodu sa obec Dolná Streda rozhodla umelo zasnežiť hrádzu pri štadióne. Od dnes ( nedele 17. januára ) si ho môžu deti naplno užívať. Snežné delo obec zakúpila v roku 2018.

Viete aký je spôsob výroby umelého snehu?

Na výrobu umelého snehu je potrebná voda a elektrická energia. Delo strieka vodu v podobe vodného prachu, čiže celkom na drobno tak, aby stíhala vďaka mrazivému vyfukovanému vzduchu a aj vďaka prirodzenému mrazu vytvárať sneh. Podchladený vzduch vodný prach zmrazí a ten už dopadá na terén v podobe snehu.

Viete kedy sa prvýkrát umelý sneh začal vyrábať?

Prvé pokusy vyrábať umelý sneh sa konali v Kanade v 40. rokoch 20. storočia. Snežné delo si ako prví patentovali Američania Art Hunt, Dave Richey a Wayne Pierce v roku 1950 a k masovému používaniu boli snežné delá pripravené na Zimné olympijské hry v Squaw Valley v roku 1960. Začiatkom 60-tych rokov sa začali používať a v niektorých zimných strediskách v Západnej Európe.

dav

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články