Tu sa môžete bezplatne otestovať antigénovým testom aj počas víkendov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Bezplatné antigénové testovanie bude možné aj cez víkendy v mestách a obciach nad 5000 obyvateľov.

Vyhlásili sme štvrtý a piaty verejný návrh na uzatvorenie zmluvy o spolupráci pri zriaďovaní a prevádzkovaní mobilných odberových miest (MOM).
Rozširujeme možnosť pre existujúcich a ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti stať sa súčasťou systému odberných miest na diagnostiku ochorenia COVID-19 aj počas víkendov.

Uzatvoríme zmluvu o spolupráci s KAŽDÝM poskytovateľom, ktorý bude súhlasiť so stanovenými zmluvnými podmienkami spolupráce.
Záujemcovia môžu na štvrtú výzvu reagovať do 1. februára do 12-tej hodiny, rovnako tak na piatu výzvu, ktorá je určená pre už zazmluvnených poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí sú zapojení v systéme a MOM prevádzkujú. Záujemci nájdu informácie so všetkými podrobnosťami na stránke ministerstva zdravotníctva www.health.gov.sk.

V súčasnosti je na Slovensku 250 bezplatných antigénových odborných miest. Týmto spôsobom opäť rozširujeme nielen ich kapacity, ale aj celkový systém MOM, kde verejnosť má zadarmo k dispozícii diagnostické vyšetrenie na ochorenie COVID-19 aj počas víkendov a štátnych sviatkov.

Na niektorých mobilných odberných miestach, určených na bezplatné antigénové testovanie, je možné využiť už aj objednávkový systém prevádzkovaný Národným centrom zdravotníckych informácií. Objednávanie na časenky funguje v rámci odberných miest vo viacerých regiónoch Slovenska. Upozorňujeme, že tieto odberné miesta otestujú len objednaných ľudí.

Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) nájdete na stránke ministerstva: https://www.health.gov.sk/?ag-mom&fbclid=IwAR1Kg4-RZXZpuRJ5AiKBJ-lbmdmVn1-KV8gIrOMCTN3fR6GlUFCJH2Ei_os

 

Mapa mobilných odberných miest na Slovensku (PCR a Ag MOM spolu)

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články