Štátny tajomník Stachura navštívil „červenú“ nemocnicu v Galante

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Aktuálne je v nemocniciach na Slovensku hospitalizovaných 3 273 pacientov s podozrením na COVID, z nich má ochorenie potvrdené 3 049 ľudí. Na JIS je 251 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 279 osôb.

Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Peter Stachura navštívil nemocnicu Svet zdravia Galanta. Tá poskytuje zdravotnú starostlivosť prevažne pre pacientov s COVID-19. Predstavitelia rezortu zdravotníctva navštívili aj nemocnicu v Leviciach.

Pre zvládnutie situácie v regióne bola nemocnica v Galante reprofilizovaná na tzv. “červenú nemocnicu”, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť prevažne pacientom s ochorením COVID-19. Aktuálny stav v zariadení preberal s vedením nemocnice štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura. Štátny tajomník aktívne viedol diskusiu aj o potrebách nemocnice a osobne navštívil oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, na ktorom sa liečia pacienti s ochorením COVID-19.

Personál pracuje pod vedením pani primárky Dagmar Bodákovej. “Mimoriadne oceňujem obetavosť personálu, lekárov, sestier, zdravotníckych asistentov a sanitárov, ktorí sa starajú o pacientov s ochorením COVID-19,” povedal Peter Stachura.

Situácia v regióne je naďalej vážna a bude si vyžadovať ďalšiu reprofilizáciu lôžok, o čom štátny tajomník s vedením nemocnice diskutoval. Ministerstvo spolu s poskytovateľmi ústavnej zdravotnej starostlivosti v regióne naďalej spolupracuje aj ohľadom reprofilizácie ďalších lôžok.

Galantská nemocnica disponuje voľnými lôžkami, tie sú však závislé od personálnych možností nemocnice a materiálno-technického zabezpečenia.

Dnes na 132 reprofilizovaných COVID lôžkach leží 114 pacientov. Z toho 8 na umelej pľúcnej ventilácii.

Od začiatku „červenej“ prevádzky (8.1.) nemocnica prijala 201 COVID pacientov. Za ten čas 47 bolo prepustených a žiaľ 45 exitovalo.

Vedenie nemocnice prisľúbilo, že bude hľadať ďalšie možnosti navýšenia počtu reprofilizovaných lôžok v rámci nemocnice.

Do konca nastávajúceho týždňa prisľúbili reprofilizovať ďalších 20 lôžok. Štátny tajomník navštívil v piatok aj nemocnicu v Leviciach.

FOTO: Nemocnica Svet Zdravia Galanta

 

- Inzercia -
  1. ujo 15. januára 2021, 21:54 – nie reklama, lebo reklama je sluzba a za reklamu sa plati.

    Je tu elementarna UCTA k zdravotnikom, ktori denne riskuju zdravie a zivoty pre nasich blizkych.

    A rovnako ich budu riskovat aj pre Vas, alebo Vasho blizkeho aj ked jedinym Vasim rizikom je, ze v obyvacke s pivom v ruke urobite preklep v pisanom texte, alebo si oblejete klavesnicu ked sa Vam zacne tazsie dychat a budete slabsie citit chut toho piva…

  2. Za spomenutie stoji cibula ktorá bude teraz pomáhať z pohodlia domova a zaočkovaná… my sme na rade ako posledný ak sa dožijeme

  3. Súhlasím s pánom Majkom. Máte naprosto pravdu a veľká úcta a vďaka všetkým zdravotníkom.

  4. Kamarátka včera bola na pohotovosti a odmietli ju vyšetriť.kaslala krv a k tomu ešte má srdcové ochorenie.aj ja mám úctu k lekárom ale čo to teraz ide to je veľa.uz nič neexistuje len covid.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články