Napriek kontrole aj vyšetrovaniu polície, naďalej nelegálne naváža odpad – lokalita Sereď – Malý háj

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Zelená linka MŽP SR |MM|  V areáli bioplynovej stanice, v lokalite Sereď – Malý háj, sa nachádza nelegálna skládka plastového odpadu.

Už takmer pol roka sa o ňu, na základe podnetu od obyvateľa mesta, zaujíma Zelená linka MŽP, Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) a už aj polícia. Ani to však podnikateľa od navážania plastového odpadu zo zahraničia neodradilo. Nakoľko po kontrole SIŽP so skládkovaním neprestal, niektorí poslanci mestského zastupiteľstva zo Serede inšpekcii predložili doklady, neumožňujúce na mestskom pozemku tento druh odpadu skladovať. V decembri 2020 Zelenú linku opätovne informovali o ďalšom navážaní odpadu, dokonca ešte vo väčšom objeme, Zelená linka MŽP prípad odovzdala na riešenie aj polícii.

V súčasnej dobe je kontrola SIŽP už ukončená a dotknutým stranám bol na vyjadrenie zaslaný protokol z vykonanej kontroly. Polícia prípad ďalej vyšetruje.

Zelená linka MŽP teraz čaká na výsledok kontroly SIŽP a bude sa zaujímať aj o to, prečo včas a účinne nezasiahol a navážanie odpadu zo zahraničia nezastavil vlastník pozemku, teda Mesto Sereď, ktorý mal vedomosť o tejto, v nájomnej zmluve nepovolenej, činnosti.

O ďalších podrobnostiach budeme informovať. Ďakujeme, že vám životné prostredie nie je ľahostajné!

 

- Inzercia -
 1. Zodpovední, teda nezodpovední súdruhovia a mocipáni mesta Ser
  eď. Máte obrovské šťastie je generalssimo Josif Visarionovič Džugašvili zvaný aj Stalin už nežije. Vaše telesné orgány by určite boli vystavené na patologickom ústave zaliate v liehu a slúžiace na výstrahu.

 2. Neviem prečo nezavoláte sem televíziu nech to dojdu natočiť čo sa tu už deje poza chrbát občanom mesta. A štát teraz len rieši kovid, a vevie čo sa nám dováža za odpad. Ktorí má každý štát likvidovať sám. Takto len EMISIE platí štát ktorí vyprodukuje a uskladnenie.
  Najlepšie je aby sa a táto nelegálna skratka zverejnila aj týchto správach JOJ ,Markízu či STV spravodajstvách.

 3. Veď to už dávno naši mocipáni vedeli, že od zmluvy odstupuje a že mestu dlhuje, tak mali konať a nie ho nechať naďalej bačovať. Mali zabezpečiť, aby sa tam nedostal. A konečne, robil to, na čo mal zmluvu, alebo vedeli a zatvárali pred tým oči, až sa to neprevalilo. No sme zvedaví, čo urobia? Mali by to na vlastné náklady /nie mesta/ odpratať do Poľska.

 4. Za najdolezitejsiu odpoved povazujem tu, na otazku:

  Preco VLASTNIK POZEMKU, teda Mesto Sered v zastupeni statutarom Tomcanyim uz min. pred pol rokom NEKONAL a NEVYMOHOL DODRZANIE podmienok najomnej zmluvy.

  Ked bude odpoved, tak mozeme davat otazky dalsie…

 5. Dôsledne spracovaný materiál, aj podnet sa rieši a prekvapuje ma, že nikto zo zúčastnených nedá podnet na súd, aby bolo dané predbežne opatrenie na zastavenie navážania do rozhodnutia kontroly s podozrením na nezákonnosť konania. Že to nikto neopáskuje a nezamedzi tomu. Keď tu bude halda, zas nebude toho zodpovedného, čo bude odstraňovať.

 6. P. Majko, oni dobre vedia čo robia. I keď to v zmluve nebolo, musel dostať tichý súhlas, lebo len tak, sám od seba pravdepodobne by si to nemohol dovoliť. Sú v tom namočení až po uši. Zmluva na 32 rokov? Alebo, bol len jeden uchádzač, alebo už viac nikoho neoslovili? Dopredu dohodnuté, aby niečo nevyšlo navonok? Natíska sa tu veľa otáznikov a to nielen na túto firmu, ale aj na iné aktivity, čím ľudia nie sú spokojní a oni to hádžu za chrbát. Ale dokedy?

 7. Podnet na súd, kto v prvom rade čo o všetkom vie sú poslanci no a keď mlčia tak to je ako to je. Slovensko sa rozkráda. Keby nebolo Majka komu by to pán Kurbel zavesil na nos?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články