Zmena režimov na hraniciach s Rakúskom a Ukrajinou

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Od 14. januára 2021 o 00.00 hod., rakúske úrady pristúpia k zatvoreniu niektorých hraničných priechodov. Konkrétne:

 

 • Angern an der March – Záhorská Ves – cestný/kompa
 • Schloss Hof – Devínska Nová Ves – Cyklomost Slobody
 • Hainburg an der Donau – Devín – riečny hraničný priechod na Dunaji

 

Na hranici s Ukrajinou sa od 15. januára 2021 od 07.00 hod. mení režim nasledovne:

 

Hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod

 

 • otvorený nepretržite pre osobnú a nákladnú dopravu
 • tento hraničný priechod nemôžu využívať chodci a cyklisti z dôvodu nevyhovujúcej infraštruktúry na ukrajinskej strane.

 

Hraničný priechod Ubľa – Malyj Bereznyj

 

 • otvorený nepretržite pre osobnú dopravu a nákladnú dopravu do 3,5t
 • tento hraničný priechod môžu využívať aj chodci a cyklisti.

 

Hraničný priechod Veľké Slemence – Mali Slemenci

 

 • zostáva do odvolania zatvorený

 

Železničný hraničný priechodoch Čierna nad Tisou – Čop a Maťovské Vojkovce – Pavlovo

 

 • nedochádza k žiadnym zmenám

 

ZOPAKUJME SI, AKO JE TO S CESTOVANÍM NA SLOVENSKO

Na územie SR môže cestovať ktokoľvek. Pre koho platí alebo neplatí karanténa:

 • vracajúci sa občania SR domov, zahraniční rodinní príslušníci občanov SR či cudzinci cestujúci na Slovensko sa musia po návrate zo zahraničia z červenej krajiny (takmer celý svet) zaregistrovať a podstúpiť karanténu (neustále o tom informujeme v prvom statuse na policajnom facebooku)
 • povinnosť karantény sa nevzťahuje na osoby, ktoré len tranzitujú cez územie SR, na špecifické povolania definované vo vyhláške ÚVZ a na pendlerov, ktorí splnia podmienky uvedené vo vyhláške.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články