KR PZ Trnava |MM| Dopravní policajti boli v rámci Trnavského kraja privolaní k 5 dopravným nehodám a k ďalším 8 škodovým udalostiam.
Vo väčšine prípadov vodiči neprispôsobili jazdu aktuálnemu počasiu a situácii na ceste. Viacerí z nich následne s autami skončili mimo cestu.
Napriek zvýšenému počtu nehôd a škodových udalostí polícia neevidovala na cestách za tento deň vážnejšie zranenia.
Pri jednej dopravnej nehode v okrese Trnava asistoval aj alkohol. Policajti dychovou skúškou namerali vodičovi viac ako 1,7 promile alkoholu.
Pamätajte, auto sa na zasneženej alebo zľadovatenej ceste ovláda ťažšie ako na suchej. Dodržujte väčšie vzdialenosti medzi vozidlami, jazdite plynule a hlavne majte zimné pneumatiky.