Nepoučiteľní Slováci: Desaťtisíce ľudí zdieľa pochybnú stránku, ktorá existuje 2 dni, porušuje pravidlá Facebooku, ponúka falošný dom a nemá žiadne kontaktné údaje

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Polícia SR |MM| Masová hystéria. Aj napriek tomu, že o podobných stránkach sme už viackrát informovali, facebookovú stránku “Nature Future Slovakia”, ktorá existuje presne DVA DNI “lajklo” takmer 32 000 ľudí a sleduje ju takmer 33 000 ľudí. Jej súťaž o záhradný dom má 39 tisíc zdieľaní. Za dva dni neuveriteľné čísla.

FAKTY O TAKÝCHTO STRÁNKACH

Neustále upozorňujeme na podobné zdieľačky, ktoré sa často končia podvodom. Konkrétne táto stránka, ktorá existuje iba dva dni porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná.

Okrem toho snímka domu v súťaži nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom meste Buckinghamshire.

Originál: https://www.thegardenoffice.co.uk/…/home-office-5m-x-3m/
Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže.

PREČO JE STRÁNKA PONÚKAJÚCA DOM PODOZRIVÁ?

1. Existuje iba pár dní,
2. Na stránke neuvádza žiadne dodatočné informácie (oficiálny web, pravidlá a štatút súťaže, adresu sídla atď),
3. Zdieľanie statusov ako podmienka účasti na Facebooku je Facebookom zakázaná.

ČO SA MÔŽE STAŤ, KEĎ STE STATUS ZDIEĽALI?

1. Lepší scenár – stránka sa premenuje a vy budete fanúšikom ani neviete koho/čoho, a teda jediný cieľ tejto súťaže bolo umelé získanie fanúšikov.
2. Horší scenár – stránka bude postupne kontaktovať viacero “účastníkov” súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne čislo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám.

ČO MÔŽETE ROBIŤ?

1. Zdieľajte náš status
2. Varuje ostatných pod príspevkom na uvedenej stránke
3. Nahláste stránku Facebooku

POZOR NA STRÁNKU – https://www.facebook.com/naturefuturesk

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -