Nelegálna skládka odpadu v katastri obce Šintava

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Zelená linka MŽP SR |MM| Koncom decembra bola obyvateľom Šoporne na Zelenú linku ministerstva životného prostredia, nahlásená nelegálna skládka odpadu medzi obcou Šoporňa a Šintava. Skládka odpadu sa mala nachádzať pri odbočke na poľnú cestu do obce Pata.


Televízor, kusy nábytku, či rôznorodý komunálny odpad zabalený v plastových vreciach, je z časti ukrytý pred vodičmi idúcich po priľahlej komunikácii. Zelená linka tento podnet osobne preverila, rozsah skládky zdokumentovala a priamo z miesta nahlásila environmentálnu záťaž polícii. Tá na miesto vyslala hliadku a následne prijala oznámenie pre podozrenie zo spáchania priestupku.

„Nahlásenú nelegálnu skládku policajti zo zákona zadokumentovali, no vzhľadom k tomu, že Policajný zbor nie je zo zákona oprávnený tieto prípady objasňovať a ani vo veci právoplatne rozhodnúť, prípad postúpime na Odbor životného prostredia, na Okresný úrad do Galanty“, doplnila Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

O riešeniach prijatých kompetentnými orgánmi a termíne likvidácie skládky obcou budeme verejnosť informovať.

Pozornému obyvateľovi obce Šoporňa ďakujeme.

 

 

 

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Toto existuje iba na Slovensku asi bol som v Rakúsku chvíľku takéto niečo tam neexistuje môžeme sa hanbiť

  2. Za toto by som daval obrovske pokuty pricom by som bral vodicske opravnenia alebo zadrzal hnutelny majetok auto pokial by pokuty nevyplatili a potom by sa im vsetko vratilo. Lebo pesi to tam nenosia.Verte mi ze viac by sa to neopakovalo.

  3. A kam to majú ľudia dávať? Všade sa platí takto to je zadarmo a niekto to predsa za nich odprace, hádam…

  4. Anonym 12. januára 2021, 14:43 – s najvacsou pravdepodobnostou, toto nie je “zasluha” Sintavanov. Kludne to tam postupne mohli povykladat aj Seredania, Patania, Sopornania, ale aj Bratislavaci vracajuci sa napr. z chalupy domov.

    Problemom pre Sintavanov je, ze ze oni z obecnych penazi zaplatia odvoz a likvidaciu tohto odpadu na skladke.

  5. Milý anonym. Určite si budeme svinit svoj kataster aby to naša obec musela s obecných peňazí odpratávať. Vážne rozum nula bodov.

  6. Našli sme tam množstvo dôkazov, ktoré ak nám ich odosielatelia a obchody potvrdia dohľadajú vinníkov tejto skladky . Potom im tie naše hovná vylejeme rovno ich na dvor.

  7. Mali by sa zaviesť tabule hanby a na nich zverejňovať mená a priezviská znečisťovateľov prírody. Lenže máme GDPR a tak sa uvedú len iniciály.

  8. Vždy sa dá dohľadať nejaký spôsob by sa našiel.Len ochota by musela byť a nie len bla,bla .Zdokumentovane, nahlásené,nikto nemá kompetenciu a ide sa ďalej.Zistit vinníka,odstránenie na jeho náklady plus pokuta a menovite zavesiť na stránku mesta.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články