Extrémne nebezpečný a precízny podvod: Toto nie je internet banking VÚB banky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Hoaxy a podvody – Polícia SR |MM|  Do správ ste nám poslali precízne pripravený podvod, na ktorý je veľmi ľahké naletieť.
AKO PODVOD PREBIEHA
Podvod väčšinou prebieha takto: Príde vám do mailu správa, že Vám bola zablokovaná platobná karta VÚB, a ak ju chcete odblokovať, treba kliknúť na odkaz a prihlásiť sa.
EXTRÉMNE NEBEZPEČNÝ PODVOD (PHISHING)
POZOR: Zadaním Vašich údajov sa podvodníci môžu dostať k vášmu účtu a peniazom! Vľavo je podvodná stránka, vpravo originál VÚB. Na prvý pohľad medzi stránkami nie sú viditeľné rozdiely, keď sa však pozriete lepšie, podvodná stránka má v adrese uvedené neznámy názov carismascaleadventure.com ako aj pozmenené určité časti grafiky banky na ľavej a spodnej strane internetovej stránky – vstupu do internet bankingu. Tento phishingový podvod je extrémne nebezpečný, pretože vyzerá naozaj dôveryhodne.
AKO ROZPOZNAŤ PODVODNÝ EMAIL? (tzv. PHISHING):
E-mail pôsobí ako zaslaný z vierohodnej inštitúcie:
➡ Vašej banky
➡ pošty
➡ logistickej spoločnosti
➡ platobnej brány a pod.
Zvyčajne Vás vyzýva na:
➡ aktualizáciu údajov a pod.
➡ zaplatenie poplatku.
➡ zvýšenie bezpečnosti.
➡ zrušenie platby.
➡
odblokovanie karty ( ako aj v tomto prípade).
Obsahuje internetovú linku, ktorá Vás automaticky presmeruje do internetového bankovníctva alebo na zadanie platby kartou (POZOR! Ide o falošné stránky).
Ďalšie podozrivé znaky
adresa odosielateľa je netypická alebo má nezvyčajnú príponu (napr. .ru).
➡v texte sa nachádzajú viaceré gramatické chyby alebo text je v cudzom jazyku.
➡danú službu nevyužívate alebo neočakávate žiadnu zásielku.
Na takýto e-mail nikdy nereagujte, kontaktujte banku prostredníctvom služby Kontakt a následne ho vymažte. Nezabudnite vždy dôsledne kontrolovať text prijatých SMS správ z banky, hlavne ak pomocou nich autorizujete jednotlivé operácie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články