POZOR !! EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA PLATNÉ OD ZAJTRA 1. 1. 2021 OD 5:00 HOD

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

POZOR !! EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA PLATNÉ OD ZAJTRA 1. 1. 2021 OD 5:00 HOD

Opatrenia budú platiť do 24. 1. 2021. Včera sme mali rekordný počet pozitívnych. Prosím, berte nasledujúce opatrenia veľmi vážne. Veľmi vás všetkých prosím, lekári a zdravotníci, ktorí sa starajú o pacientov v nemocniciach, už nevládzu a potrebujú našu pomoc.
Preto od zajtra 1. 1. 2021 od 5:00 hod. platia nasledujúce sprísňujúce opatrenia:
1. Rušia sa dvojbubliny
2. Každý, kto opustí dvojbublinu, v ktorej strávil sviatky, môže byť už iba vo vlastnej bubline – domácnosti. Návštevy nie sú povolené, s výnimkou nevyhnutnej starostlivosti o blízku osobu.
3. Ľudia na návštevách, chatách, v hoteloch, sa budú môcť iba jednosmerne vrátiť do miesta svojho bydliska, a to aj po 1. 1. 2021.
4. Zatvárajú sa kostoly pre verejnosť
5. Zatvárajú sa vleky
6. Všetci zamestnávatelia majú povinnosť nariadiť home office každému, kto môže prácu vykonávať z domu. Ostatní zamestnanci musia mať pri ceste do práce a z práce potvrdenie od zamestnávateľa, že nemajú home office, ale musia prácu vykonávať mimo domácnosti.
7. Povolený je pobyt v prírode a individuálny šport v rámci jedného okresu, Bratislavy a Košíc
8. Okrem cesty do práce a z práce, ako aj nevyhnutnej starostlivosti o blízku osobu, nie je povolené prichádzať z okresu do okresu, s výnimkou pohybu po meste Bratislava a po meste Košice
9. Pri pobyte v prírode nemôže byť spolu viac ako 6 osôb, aj to iba s rúškami a rozostupmi.
10. Návštevy lekára, lekární, nákup potravín, drogérie a pod. zostávajú povolené
Prosím vás všetkých o zodpovednosť. Žiaľ, ukazuje sa, že niektorí ľudia nerešpektovali pravidlo dvojbublín a stretávali sa krížom-krážom s viacerými bublinami tesne pred Vianocami a počas Vianoc. Teraz pribúdajú nakazení tesne pred a počas Vianoc, u ktorých sa prejavujú príznaky. Musíme to zastaviť.
Držme si palce. Zostaňte zdraví!
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Zhruba od 15.12. sa vracalo zo zahraničia na sviatky na Slovensko tisíce ľudí. (Napr. len z jednej akcie košickej fa. v UK sa vrátilo cez letiská Krakow, Schvechat a Budapest stovky ludí.) Pochybujem žeby o tom vláda a pandemická komisia nevedeli. – Ale prísne testovanie na hranici všetkých prichádzajúcich nezabezpečili, netrúfli si nato. Boli len vraj námatkové kontroly, teda žiadne.
    Dnes tu máme výsledok ich práce v plnom svetle.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články