Vedľajšie účinky vakcíny proti COVIDU a vedľajšie účinky Ibalginu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM| Vedľajšie účinky vakcíny proti Covid-19 sú porovnateľné s vedľajšími účinkami bežných liekov, ako je napríklad Ibalgin.

Príbalový leták vakcíny proti Covid-19 od spoločnosti Pfizer/BioNTech si môžete pozrieť tu:
https://www.sukl.sk/buxus/docs/COMIRNATY_PIL_Pacienti.pdf

Je dôležité, aby boli tieto vedľajšie účinky známe, preto o nich proaktívne a otvorene hovoríme. Väčšina vedľajších účinkov sú mierne a dočasné, nevyžadujú zdravotnú starostlivosť.

Medzi závažnejšie vedľajšie účinky patria závažné alergické reakcie (anafylaktický šok), ktoré sa ale vyskytujú extrémne zriedkavo.

Napríklad, v USA bolo k 27.decembru zaočkovaných už 1,9 milióna ľudí a hlásili zatiaľ dokopy 7 závažných alergických reakcií. Pre porovnanie, v súčastnosti každý deň zomiera v USA okolo 3 tisíc ľudí v súvislosti s Covidom-19.

Jednou z výhrad voči vakcínam proti Covid-19 bolo, že nie sú dostatočne otestované v praxi. Dnes platí, že okrem klinických testov, ktorými táto vakcína musela prejsť, a ktoré schválilo množstvo liekových agentúr z rôznych krajín sveta, do dnešného dňa už bolo vakcínou spoločnosti Pfizer/BioNTech očkovaných viac ako 5 miliónov ľudí.

Bezpečnosť vakcíny sa potvrdzuje a očkovanie sa rozbieha v ďalších krajinách.

Za inšpiráciu k tomuto príspevku ďakujeme analytikovi Martinovi Smatanovi.

- Inzercia -
 1. Pre zaujimavost v.ucinky magianovho zazracneho sera:
  Vyskytli sa nasledujúce vedľajšie účinky:

  Menej časté (môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb):

  Nevoľnosť, bolesť brucha, vracanie, hnačka, horúčka, dušnosť (reakcia z precitlivenosti).

  Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1 000 osôb):

  Reakcie z precitlivenosti, vyrážka, žihľavka.

  Neznáme (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných údajov):

  Anafylaktické (alergické) reakcie vrátane anafylaktického šoku, angioedému (rýchlo sa rozvíjajúci opuch kože, podkožnej sliznice alebo podsliznicových tkanív) a svrbenie, závažné kožné nežiaduce reakcie (vrátane multiformného erytému, Stevensovho-Johnsonovho syndrómu/toxickej epidermálnej nekrolýzy (život ohrozujúce ochorenie s odumieraním a odlupovaním kože) a akútnej generalizovanej exantematóznej pustulózy (závažná kožná reakcia prejavujúca sa kožným výsevom).

  Opatrenia pri výskyte vedľajších účinkov

  Pri výskyte prvých príznakov alergickej reakcie ihneď prestaňte užívať Bromhexin 12 kvapky KM a vyhľadajte svojho lekára.

  Ďalšie vedľajšie účinky u detí

  Levomentol a silica mäty piepornej môžu u dojčiat a detí do 2 rokov vyvolať laryngospazmus (tonický kŕč zvierača hrtana spôsobujúci aj uzáver hlasovej štrbiny).

 2. Len si dajte tú vakcínu 😀 Seredonline už aj vy ste taký debili že musíte zavádzať. vakcina a nejaky ibalgin sa nedá porovnať… vakcína ostane v tele stále a pracuje a ibalgin vyprchá pomerne velmi rýchlo…

 3. To si vycital v pismekovej polievke?

  Vakcína preto nie je infekčná. mRNA obsiahnutá vo vakcíne nie je inkorporovateľná do ľudského genómu, ale sa v tele rozloží po niekoľkých dňoch. Potom sa ani vírusový proteín v tele nevyrába. Spike proteíny vytvorené telom po vakcinácii (vo svalových bunkách v mieste vakcinácie a v určitých obranných bunkách) imunitný systém rozpozná ako cudzie proteíny, ktoré aktivujú špecifické obranné bunky: vytvárajú sa protilátky proti vírusu a obranné bunky. Tak sa vytvorí ochranná imunitná odpoveď

 4. REKLAMA.toto budeme čítať a pozerať v TV stále častejšie.môj odhad je do 50% zaočkovaných.Kto chce nech sa zaočkuje. ZATIAĽ je to slobodná voľba. uvidíme dokedy

 5. Anonym 30. decembra 2020, 10:46 : Ja myslím že ty ani vyčítať nevieš že autorom tejto správy je Ministerstvo zdravotníctva keď tu píšeš o zavádzaní od Seredonline. Tak o čom tu točíš?

 6. Jediný Miloš vie ako to je… počkajme na jeho príspevok on sa totiž aj podpíše pod neho , pokiaľ my ustrašený sa skrývame v anonymite

 7. Vazeni vsetci sa budu musiet ockovat.Preco?Chces cestovat, chces ist na dovolenku hoci aj na Slovensko chces pracovat,a o inych veciach ani nehovorim.Bez ockovacieho preukazu sa nepohnes z domu.Toto nevymysli Matovic Fico Sulik ale nadludia s Bruselu takto bude fungovat cela Europa cely Svet.Uz Spanieli uz na tom pracuju neockovani su na ciernej listine a ich mena su zverejnovane.Tak co ockovat sa alebo neockovat.Uvidime casom ale myslim si ze vsetci sa daju zaockovat aby sa vsetko vratilo do starych kolaji.

 8. Chlap sa krátko po vpichnutí vakcíny pýta zdravotnej asistentky :
  ” TAKŽE TERAZ SOM UŽ IMÚNNY ? ”
  ” Ani nie. Stále to môžete dostať”
  ” A MUSÍM EŠTE NOSIŤ RÚŠKO ? ”
  ” Áno ”
  ” ALE VÝROBCA VAKCÍNY BUDE ZODPOVEDNÝ,KEĎ SA MI NIEČO STANE,ŽE ? ”
  ” Nie ”
  ” TAK PREČO TO OČKOVANIE ? ”
  To ja netuším.len plním príkazy “

 9. Daniel čo stále melieš o tom očkovaní, šak ty sa očkovať nebudeš, tak čo ťa to tak trápi, z čoho máš strach?

 10. A ten ibalgin sa koľko testuje? To mohli porovnať s kačacou masťou a ako vedľajšie účinky by bolo kôrnatenie ciev, obezita, vysoký krvný tlak atď…

 11. otazna je plodnosť,priebeh tehotenstva, vyvoj plodu a zivot narodeneho dietata v pripade zaockovanej rodičky.pripadne spravanie sa vakcíny v pripade niektorych diagnoz.Niektore veci sa ukazu za rok, niektoré za tri.ale ano zaockovat sa je potrebné aby sme mali kolektyvnu imunitu.ale treba zvažit pre a proti.

 12. Ak je ibalgin tak “skodlivy”, preconje volnopredajny?
  Ministerstvo zdravotnictva nevhava ludi umyselne uzivat tak nebezpecny “liek”?
  Ved namiesto toho, aby MZ ludi chranilo, tak ich zabija.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články