Slovenskí policajti sa opäť zapojili do akcie EUROPOLU

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Slovenská polícia sa v novembri tohto roka aj napriek zložitej pandemickej situácii zapojila do ďalších spoločných akčných dní (JADs) realizovaných v tomto roku pod záštitou EUROPOLU – JADs ARKTOS 2.

 

JADs ARKTOS 2 boli zamerané nielen na podvody s minerálnymi olejmi a tabakovými produktmi, ale aj na falšovanie dokumentov a boj proti nelegálnej migrácií. Na operácií sa zúčastnilo šesť členských štátov, tri agentúry EÚ a Interpol.

Výsledkom tejto aktívnej spolupráce bolo na našom území odhalenie:

  • 23 nelegálnych migrantov ukrytých v motorových vozidlách,
  • 3 zaistených nelegálnych migrantov na slovensko-ukrajinskej hranici, ktoré realizovala Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ a
  • odopretia vstupu 3 cudzincom na územie Slovenskej republiky.

 

V podobných aktivitách za úzkej spolupráce s ďalšími členskými štátmi budú slovenskí policajti pokračovať aj v ďalšom roku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články