Štátna polícia oslavuje sté narodeniny

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Tento rok si pripomíname sto rokov od vzniku štátnej polície. Policajný prezident Peter Kovařík: „Vďačíme za to občanom, ktorí si po vzniku samostatného štátu uvedomili, že jej existencia je neodmysliteľnou súčasťou každého štátu. Plní nezastupiteľnú funkciu vo veciach vnútorného poriadku, bezpečnosti, aj boja proti zločinnosti“

Do zoštátnenia polície, existovali mestské polície v mestách. Postupne ich činnosť prevzal štát. Ako prvé vniklo 1. septembra 1920 Policajné riaditeľstvo v Bratislave. Vtedy ešte sídlilo v priestoroch mestskej radnice. Neskôr 25. decembra 1920 vzniklo Policajné riaditeľstvo aj v Košiciach.

V prvopočiatkoch mala štátna polícia naozaj zaujímavú agendu. Okrem bežnej policajnej práce viedla straty a nálezy a starala sa aj o záležitosti divadelné, verejných zábav, radovánok a „podívaných“. Polícia prešla dlhú cestu a v každej svojej etape reagovala na potreby danej doby.

Policajný prezident Peter Kovařík: „Porovnaním sto rokov vývoja polície môžem povedať, že je Policajný zbor moderný bezpečnostný zbor, pripravený na boj aj s tou najzávažnejšou trestnou činnosťou vrátane jej organizovaných foriem. Verím, že sa vo svojom vývoji ani dnes nezastaví a bude neustále rásť, tak ako za sto rokov narástol do dnešnej podoby. Aby sme mohli každým rokom povedať, že je polícia zase o krok ďalej a dúfam, že minimálne o krok aj pred kriminalitou.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články