Novým trénerom ŠKF Sereď sa stal František Šturma

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Novým hlavným trénerom a športovým riaditeľom ŠKF Sereď sa stal František Šturma. Vo svojej funkcii by mal zotrvať minimálne do konca jarnej časti Fortuna ligy 2020/2021. Vo funkcii tak vystriedal Petra Léranta, ktorému skončila v decembri zmluva a nebola mu ďalej predĺžená. Spolu s ním opúšťa seredských futbalistov aj jeho asistent Igor Obert.

48-ročný František Šturma už v minulosti na Slovensku pôsobil. Ako uvádza klubový web v sezóne 2010/2011 v MFK Zemplín Michalovce zastával pozíciu asistenta trénera Vlastimila Petrželu. V júni 2014 sa do Michaloviec opäť vrátil, tentokrát už ako hlavný tréner, v sezóne 2014/2015 doviedol mužstvo Zemplínčanov k historickému postupu medzi slovenskú futbalovú elitu. Ďalšou jeho trénerskou zastávkou bol druholigový FK Poprad, s ktorým sa v sezóne 2016/2017 prebojoval až do semifinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

V minulosti pôsobil tiež v FK Baník Sokolov, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, FK Viktoria Žižkov, Arsenal Česká Lípa, Bohemians 1905, FC MAS Táborsko a 1. SC Znojmo. V neúplnej tabuľke FL patrí Seredi priebežne 7. miesto s 19 bodmi. ŠKF v utorok 9. februára odohrá domácu dohrávku 18. kola s FK Pohronie.

„Veľmi sa teším na novú výzvu, klub chceme po každej stránke viac sprofesionalizovať, nielen po tej športovej. Urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní a klub posunuli na vyššiu úroveň,“ povedal pre klubový web rodáka z českého Nymburku po príchode do ŠKF Sereď.

Realizačný tím bude ďalej pracovať v zložení: dvaja asistenti trénera s najvyššou trénerskou licenciou, kondičný tréner a tréner brankárov. Na tejto pozícii aj naďalej zostáva Roland Praj. Ostatné mená budú verejnosti známe na začiatku zimnej prípravy, ktorá odštartuje v utorok 5. januára.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články