Betlehem (בית לחם , بيت لحم) mesto Dávidovo. Miesto narodenia Ježiša Nazaretského

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V období Vianočných sviatkov stále viac aj nie zrovna veriacich ľudí ľudí rozmýšľa, kde má sviatok pôvod a čo je vlastne jeho podstatou.

Pri našich cestách po svete sme dva razy nevynechali ani návštevu  Jeruzalema v Izraeli a Betlehema ležiaceho na Západnom brehu Jordánu v Palestíne.

Autobusom sme sa viezli cez mimoriadne strážené hranice do Izraela a to popri snáď 10 m vysokom železobetónovom múre oddeľujúcom Izrael od Palestíny. Znovu sme prešli miestami, ktoré sú oddelené múrom pre politické a náboženské rozdiely vnímania sveta.

Znovu sme videli miesta sväté stovkám miliónov ľudí po celom svete, kam sa ale drvivá väčšina z nich reálne nikdy nedostane.

Prinášame fotoreportáž z dvoch ciest do Betlehema a to z rokov 2011 a 2013. A veríme, že sa sem niekedy ešte vrátime…

– – –

Betlehem (arab. بيت لحم Bajt Lahm, hebr. בית לחם Bet lechem) je mesto na Západnom brehu Jordánu 8 kilometrov južne od Jeruzalema. Žije tu asi 30 000 obyvateľov a je hlavným mestom betlehemského guvernorátu Palestínskej samosprávy a centrom palestínskeho cestovného ruchu a kultúry.

Tóra označuje Betlehem ako mesto Dávidovo, v ktorom bol korunovaný za kráľa Izraela. Novozákonné evanjelia označujú Betlehem ako miesto narodenia Ježiša Nazaretského. V meste sídli jedna z najstarších kresťanských komunít na svete.

Zdroj: Wikipedia

– – –

Cesta z Jeruzalema (Izrael) do Betlehema (Palestina) v roku 2011:

Cesta z Jeruzalema (Izrael) do Betlehema (Palestina) v roku 2013:

                             

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články