Policajti včera zadržali nelegálnych migrantov v areáli logistického parku pri Gáni

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezdium PZ SR  |MM| Za ostatné dni sme zaznamenali pokusy o nelegálny vstup na naše územie z rôznych kútov Slovenska. Cudzinci sa dostali na naše územie v priestoroch návesu kamiónov prevážajúcich tovar. Včera sme zaznamenali podobný prípad, avšak cudzinci absolvovali oveľa nebezpečnejšiu cestu, viezli sa v podvozku návesu kamióna.

Včera (22.12.2020) bola privolaná hliadka cudzineckej polície z Dunajskej Stredy na preverenie informácie, že sa v areáli logistického parku pri obci Gáň v galantskom okrese nachádzajú štyria cudzinci.

Hliadka cudzineckej polície po príchode na miesto zistila, že ide o troch dospelých štátnych príslušníkov Lýbie a dospelého štátneho príslušníka Tunisu. Muži boli ukrytí v podvozku návesu kamióna. Schovali sa tam pomocou prevádzača v Rumunsku.

Jeden z cudzincov bude umiestnený v Medveďove na Útvare policajného zaistenia pre cudzincov, pretože je žiadateľom o udelenie azylu v Grécku a v zmysle Dublinského nariadenia sa tam musí vrátiť.

Podľa zistení všetci muži vycestovali z domovských krajín kvôli zlým životným podmienkam a občianskej vojne. Dvaja muži z Lýbie a Tunisan požiadali o udelenie azylu. Kým sa o ich žiadosti rozhodne, budú umiestnení v Humennom na Oddelení azylu Policajného zboru.

- Inzercia -

Všetkých cudzincov ešte včera príslušníci Hasičského a záchranného zboru testovali na COVID-19.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Anonym.., zvláštna formulácia. To máš pravdu. No fakt, že si sem môže prísť kdejaká háveď, lebo naše hranice a prechody sú voľne prejazdé, za to nás tu idú riešiť akýmsi „lockdownom“ a zákazom vychádzania je na zamyslenie.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články