ZSSK CARGO podpísala kolektívnu zmluvu na rok 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ZSSK CARGO |MM|  Ako výsledok konštruktívnych rokovaní v rámci štyroch kôl kolektívneho vyjednávania dnes zástupcovia zamestnávateľa a zástupcovia zamestnancov podpísali Podnikovú kolektívnu zmluvu (PKZ) ZSSK CARGO na rok 2021.
„Vážim si prácu každého jedného zamestnanca. Napriek tomu, že spoločnosť sa nachádza v nepriaznivej finančnej situácii sme našli výhodné podmienky pre zamestnancov, s ktorými predstavitelia odborových centrál súhlasili“ zhodnotil Roman Gono, predseda predstavenstva Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s.
Naďalej ostávajú zachované všetky benefity nad rámec Zákonníka práce, ktoré zamestnancom vyplývali už z predchádzajúcej PKZ a okrem toho bolo dohodnuté rozšírenie poskytovania peňažného daru pri pracovnom výročí aj u zamestnancov, ktorí odpracujú v rezorte železničnej dopravy 45 rokov. Zároveň sa zamestnávateľ zaviazal zabezpečiť zamestnancom mzdový nárast vo výške 2,5 mil. EUR, ktorý predstavuje nevyplatený záväzok z platnej Podnikovej kolektívnej zmluvy 2019-2020 formou variabilnej zložky mzdy.

„Čaká nás náročný rok 2021 a preto zamestnávateľ musel prihliadať aj na ten aspekt, aby svoje záväzky dohodnuté v PKZ ZSSK CARGO 2021 dokázal plniť.“ dodal Roman Gono.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články