Generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej sa stretol s vedením ministerstva vnútra, aby ozrejmil okolnosti týkajúce sa odvolania námestníčky pre ošetrovateľstvo z tejto pozície

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala sa v sobotu stretol s vedením ministerstva vnútra

MV SR |MM| Generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej sa v sobotu večer stretol s vedením ministerstva vnútra, aby ozrejmil okolnosti týkajúce sa odvolania námestníčky pre ošetrovateľstvo z tejto pozície. Na stretnutí uviedol všetky dôvody, konkrétne prípady a situácie, ktoré viedli k dlhodobej strate dôvery generálneho riaditeľa voči námestníčke pre ošetrovateľstvo. Uvedené rozhodnutie v žiadnom prípade nie je možné spájať výlučne s hospitalizáciou predsedu NR SR Borisa Kollára. Výhrady voči spôsobu práce a niektorým rozhodnutiam námestníčky pre ošetrovateľstvo jej boli v minulosti komunikované osobným rozhovorom, aj oficiálnym zápisom na porade vedenia.

„Námestníčka pre ošetrovateľstvo je súčasťou vedenia nemocnice a je tou osobou, ktorá má prezentovať a vysvetľovať ciele a zámery vedenia nemocnice zamestnancom – v tomto prípade zdravotným sestrám. Rozhodnutia by mala prezentovať tak, aby boli zrozumiteľné a pochopiteľné pre zdravotné sestry. Ak však opakovane spochybňuje autoritu nadriadeného smerom k zamestnancom a nie je mediátorom, ktorý dokáže vysvetliť, zdôvodniť a byť oporou obom stranám, je to z dlhodobého hľadiska neudržateľné,“ uviedol riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej.

Aj napriek vyššie uvedému, riaditeľ Nemocnice sv. Michala nikdy nespochybňoval odborné znalosti a dlhoročné skúsenosti námestníčky pre ošetrovateľstvo. Z tohto dôvodu sa rozhodol situáciu riešiť odvolaním námestníčky z uvedenej pozície, nie výpoveďou. Námestníčke pre ošetrovateľstvo boli ponúknuté viaceré pracovné pozície, o čom sama informovala aj Vedúcu personálneho a mzdového oddelenia. V písomnom stanovisku Vedúcej personálneho a mzdového oddelenia je zároveň uvedené, že námestníčka pre ošetrovateľstvo sa sama rozhodla neprijať žiadnu z uvedených pozícií a požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou. Tá bola následne uzatvorená na jej žiadosť a za korektných podmienok.

Generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala zároveň vedenie rezortu vnútra ubezpečil, že v súvislosti s hospitalizáciou predsedu NRSR Borisa Kollára, nebola z funkcie prepustená ani odvolaná žiadna zdravotná sestra, ani iný zdravotnícky personál a žiadnej neboli odobraté ani koncoročné odmeny.

- Inzercia -
  1. no prave Roman by mal vyhodit z nemocnice Brana a osetrujuceho lekara Borisa. Umoznili Borisovi urobit z nemocnocnej izby Hekaren s mnozstvom lubrikantov. Boris doteraz nema na lubrikanty zbrojny pas!

  2. A toto všetko sa deje pod vedením OLaNo. Papalasismus najväčšieho kalibru. Čoskoro sa bude táto vláda zodpovedať pred občanmi

  3. P. generálnemu riaditeľovi sa rozsvietilo v hlave, že námestníčka nie je vhodná na túto pozíciu až vtedy, keď sa prevalila kauza o Kollárovi a jeho návštevám? Dovtedy to nevedel? Sám si stúpa po jazyku, keď tvrdí, že nespochybňuje jej znalosti z ošetrovateľstva. Tak potom by bola už odborníčka na mzdy ako zdravotníčka. Vyvolávajú pochybnosti o zdravom rozume p.riaditeľa. Klame, až sa hory zelenajú, len aby si on sám udržal svoju pozíciu? A konečne, Kollár by mal zostať keď on sám porušuje nariadenia?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články