Sereďskí ženisti budú využívať novú vojenskú techniku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

NOVÁ VOJENSKÁ TECHNIKA PRE NAŠICH ŽENISTOV A VZDUŠNÉ SILY BUDE SLÚŽIŤ AJ NA POMOC PRI VZNIKU RÔZNYCH ŽIVELNÝCH POHRÔM

” Profesionálni vojaci si v Nemšovej prevzali päť špeciálne vyvinutých UDS rýpadiel, ktoré budú slúžiť pre potreby nielen Ženijného práporu v Seredi, ale aj pre naše vzdušné sily.

Určené sú prioritne na podporu ženijného vojska a svoje uplatnenie nájdu všade tam, kde je okamžite potrebné zasiahnuť – napríklad počas vzniku prírodných pohrôm či priemyselných katastrof vrátane požiarov či záplav.

Vnímame potrebu podpory tak existujúcich, ako aj nových spôsobilostí našich ozbrojených síl v rámci domáceho krízového manažmentu. Verím, že nová technika bude slúžiť svojmu účelu a bude prínosom nielen pre samotné ozbrojené sily, ale aj pri pomoci našim občanom.

V skvalitňovaní služby našich vojakov chceme pokračovať aj v budúcnosti, preto otázky zlepšovania kvality podmienok budú mať vždy moju podporu.” – uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

 

zdroj: Jaro Naď – minister obrany SR

- Inzercia -
 1. tak a budu ju aj hned pouzivat ? Alebo to bude ako pri nakladacoch VOLVO, ze najskor musi stat v autoparku 2 roky , aby padla zaruka a az potom sa moze na tom robit. Plus samozrejme aj cena musi byt adekvatna 😛 . Za volvo nakladac v civile by sa dalo 140 tisic a za volvo nakladac akurat v zelenej farbe , vybava presne ta ista ako civilna verzia, tak sa dalo 440 litrov. Tak dufam , že aj tieto Tatry sa tak vyhodne nakupovali.

 2. 👎🏻 V čase koronakrízy kupujú takéto voloviny, stroje tam budú stáť na dvore aby neminuly naftu ale účel je splnený

 3. armáda takú techniku potrebuje, aj modernejšiu, aj inú, veď je tu hlavne pre ľudí v prípade živelnej pohromy a i. ako tomu bolo aj za socializmu ale…. nedá mi nezasmiať sa hahaha, nové nepoužité uloženky uds častokrát ani nie s 10 motohodinami štát popredal na kšeft šmelinárom za smiešnu cenu častokrát hlboko pod cenu šrotu a ich vybrané skupiny na tom zaŕabali a usmievali sa, a ešte dlho zarábať aj budú lebo stále je čo predávať, a výhovorku, že boli morálne zastarané nech si strčia niekam, často používaná výhovorka kvôli tomu, že neboli schopní od 89-teho udržiavať zverenú techniku v pojazdnom stave, nabiť baterky každý mesiac ako sa to robilo za socializmu, garážovať, dofúkať pneumatiky, nenechať zhrdzavieť pod otvoreným nebom (čo nie je až taký problém) a veľa iných jednoduchých úkonov na množtve aj inej techniky, ktoré si vojaci robili sami!!! a jednalo sa vo veľa ohľadoch aj o spoľahlivejšiu a kvalitnejšiu techniku ako tá dnešná.

 4. Trepeš dve na tri… za tie prachy čo minuly by si mohli dovoliť prenajať ťažku techniku aj s obsluhou trebars aj keby sú napríklad povodne každú sobotu… v ostatnom súhlas … bude to tam chátrať na dvore nevyužité a čakať na odpredaj za paták

 5. pre niekto pod mojim menom: aké dve na tri, ja som nikde v príspevku nenapísal aby ju kupovali novú, konkrétne sa to týkalo uds-iek, niektoré veci treba nové ale napr. také f16-ky nám za toľké prachy tiež neboli treba uvádzam ako príklad.

 6. pre tých hujerov čo sa vyjadrujú k tomu že sa nakupuje obrana a mali by sa financovať nemocnice – asi netušíte že SR má s NATO záväzok a 2% HDP (nemýlte si to z DPH) musia otrieskať (investovať) do obrany. Tie 2% sú celosvetove minimum oproti iným členským štátom…

 7. Darcy ty imbecil. TO ze teroristicke nato vyzaduje posrane 2 percenta od chudakov, neznamena , ze armada ma nakupovat predrazene jeden kus techniky o 300 litrov.

 8. ver mi – čo sa VO v armáde týka, tak imbecil si z nás dvoch Ty.
  Prosím Ťa, ukáž mi tvoju PHZ a prieskum trhu na vojenskú techniku s identickou špecifikáciou a výbavou, podľa ktorej Ty vieš, že je to predražené.
  Darcy

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články