Známe kúpalisko budú môcť Seredčania využívať už od budúcoročnej sezóny

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Kúpalisko Galandia bolo obľúbeným miestom na trávenie voľného času aj u Seredčanov. Otvorené bolo v roku 2007 a radilo sa medzi najnavštevovanejšie kúpaliská na Slovensku. Náklady na jeho výstavbu predstavovali cca osem miliónov eur. Zhruba polovicu dostalo mesto Galanta z eurofondov od ministerstva hospodárstva vo forme nenávratného finančného príspevku. Podmienkou bolo mať zariadenie otvorené minimálne 15 rokov. Pre zlý technický stav bola Galandia ale pred piatimi rokmi uzatvorená. Odvtedy všetci očakávajú jej znovuotvorenie.

Známemu zariadeniu ale svitá na lepšie časy. Po dlhých rokoch sa začína s jeho rekonštrukciou. Na základe výberového konania sa realizačnou firmou stala fy AVA-stav, ktorá prisľúbila ukončenie prác do začiatku letnej sezóny. Mesto Galanta ráta s investíciou 2,8 milióna eur.

V súčasnosti je zverejnený už aj vizuál časti kúpaliska. S výberom farieb pomohli na sociálnej sieti primátorovi Galanty aj obyvatelia mesta. Galandia ale zatiaľ úplne všetko prezrádzať nechce. Niečo si necháva aj ako prekvapenie pre návštevníkov. Ak pôjde všetko podľa plánov Seredčania budú môcť opäť zariadenie využívať už od budúcoročnej letnej sezóny.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články