Minister školstva Branislav Gröhling sa vyjadril k otváraniu škôl

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prosím, zatiaľ zachovajme pokoj. Na ministerstve robíme všetko pre to, aby sme našli čo najlepšie riešenie, ako dostať žiakov do škôl a súčasne nastaviť aj pravidlá od januára.

Už dva týždne diskutujeme o otvorení škôl. Na krízovom štábe sme presadzovali náš plán: Otvorenie škôl, návrat k semaforom (teda individuálne zatváranie tried či škôl, ak sa objaví pozitívny prípad) a dobrovoľná možnosť testovania pre zamestnancov, žiakov a rodičov (zdôrazňujem slovo „dobrovoľný“).

Semafory boli overené a fungovali, ale UKŠ náš návrh neschválil na základe súčasnej nepriaznivej situácie. Včera nám zadal úlohu priniesť návrh riešenia, ako otvoriť školy a zároveň zabezpečiť aj ochranu zdravia cez testovanie zamestnancov, žiakov či rodičov.

Už dnes som komunikoval so ZMOSom, Úniou miest Slovenska, Asociáciou ZŠ, súkromnými aj cirkevnými zriaďovateľmi a diskutujeme, či je vôbec niečo také možné. Veľakrát sme na ministerstve vedeli nájsť nové riešenia a veľakrát sa aj školy v tomto čase dokázali vynájsť a prispôsobiť. Pokúsime sa o to spoločne opäť.

Áno, vnímam všetky okolnosti. Škola nemôže zabezpečovať testovanie sama. Zriaďovateľ bude musieť zabezpečiť personál. Musíme na to tiež získať financie. Musíme hľadieť aj na možnosť dobrovoľnosti a na množstvo ďalších otázok, ktoré všetci máte. V najbližších dňoch sa pokúsime nájsť čo najlepšie riešenie, ktoré vyhovie všetkým.

Prosím všetkých o pokoj a rozvahu. Tak ako aj doteraz, na ministerstve si zodpovedne budeme plniť svoje povinnosti a budeme sa snažiť nájsť čo najlepšiu cestu von pre všetých.

Branislav Gröhling

- Inzercia -
  1. Už dávno mali fungovať v upravenom režime a opatrenia mat nadstavené na 100% ! Sú to deti a Školstvo ! Je smutné koľko zamestnancov má Ministerstvo školstva a ako dlho riešia veci ktoré majú byt vyriešené do pár dni ! Na čo tam sú ? Ozdoba ?

  2. Slovíčko dobrovoľné? Ha musím sa zasmiať. To určite nebude zase tam bude nejaká podmienka a to znamená bud pôjde alebo nepôjde ale pán minister školstva vy si uvedomte že to testovanie nieje v poriadku sú to deti niektore sú aj s diagnóza mi ci ľahkými ci ťažším a stále sú to len deti vo vývine môže sa im niečo stať napríklad môj syn má problém s dutinami naša lekárka vraví ze to môže mať katastrofálne následky a toto chcete dovoliť? Tu už naozaj nikto nerozmýšľa ja som za aby sa išlo do škôl ale nie za cenu zdravia deti pri testovaný vy si poviete nič sa nemôže stať ale uvedomte si ze sú to deti niektore sa pohne a tampón sklznie niekam kde nemá aj dospelý mali stým problém udržať hlavu na mieste a nie ešte deti veľmi dobre zvážte ci si to vezmete na zodpovednosť ja nesúhlasím s testovaním deti na školách a nie som sama

  3. Pokiaľ som tomu dobre rozumel,chcú deti testovať pomocou kloktadla,a to tak,že každá trieda bude ako jedna veličina.Az potom,keď jeden jediný bude pozitívny,budú otestovaní individuálne.To ale neznamená,že s Tým ja súhlasím.

  4. Pustite už deti do škôl, dajú si rúška, budú si dezinfikovať ruky a bude svätý pokoj. Čo stále kombinujte?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články