Práce na rekonštrukcii trhoviska skomplikovala havária na vodovodnom potrubí

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Rekonštrukcia trhoviska na Mlynárskej ulici je rozdelená na niekoľko etáp. V rámci prvej etapy budú vybudované nové spevnené plochy, osvetlenie a predpríprava na prestrešenie. Momentálne sú práce v plnom prúde, no v prednej časti trhoviska nastali komplikácie.

Realizačná firma po odstránení asfaltu a podkladovej vrstvy zistila, že odkryté podložie je nestabilné. Dôvodom je nielen vysoká hladina spodných vôd, ale aj dlhodobá havária na vodovodnom potrubí. Z prasknutého potrubia roky vytekala voda, čo má za následok značné rozmočenie podložia. O tejto skutočnosti boli informovaní aj poslanci na poslednom rokovaní zastupiteľstva primátorom Martinom Tomčányim.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť a.s. napokon haváriu na verejnom vodovode odstránila, no z dôvodu vyššie uvedených komplikácií sa musel zvoliť iný postup stavby. Podľa Mariána Šiša, vedúceho Oddelenia rozvoja mesta do takéhoto podložia nemôžu ísť naplánované betónové pätky, ktoré mali držať celé prestrešenie, ale musia ich pravdepodobne nahradiť piloty. Tie budú mať vyššiu stabilitu nakoľko budú osadené do väčšej hĺbky.

V zadnej časti trhoviska všetko pokračuje podľa plánu. Je položená dlažba, rekonštrukciu čakajú aj verejné toalety. Aj napriek spomínaným skutočnostiam by práce na prvej etape mali byť ukončené do konca roka.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články