Kelvin z Marylandu píše slovenským ženám, skúša to večnou láskou aj fotkou mačičky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vďaka našej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR ste nás viacerí upozornili na tento podvodný profil.

O čo sa jedná?

Podvodný profil Kelvin Fraser kontaktuje viaceré ženy s tým, že sa snaží od nich vylákať peniaze – 3 350 dolárov aby bol „vykúpený“ zo služieb OSN v Saudskej Arábii.
Profil vykazuje všetky znaky podvodu. Neurčité fotky, žiadna história profilu a dopisovanie lámanou slovenčinou, pravdepodobne kopírovanou z Google prekladača.
Kelvin poväčšine sľubuje, že vás ľúbi, že má vo vás veľkú dôveru, a že láska je obeta. Áno, niekomu to môže znieť vtipne, niekto si povie, že on by nikdy na takýto podvod nenaletel. Je treba mať na pamäti, že tento typ podvodov je veľmi nebezpečný, pretože sa orientuje na ľudské vzťahy a city.

Čo robiť?

Nezabúdajte, ak vám napíše na sociálnej sieti, alebo do emailu neznáma osoba (poväčšine s legendou zahraničného vojaka, lekára a podobne) a žiada od vás peniaze alebo osobné údaje, na takéto správy nikdy neodpovedajte a profil, resp. email vymažte. Taktiež sledujte našu stránku Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde píšeme nielen o podvodoch, ktoré práve „letia“, ale vyvraciame aj dezinformácie, šíriace sa na sociálnych sieťach.

zdroj: Polícia SR

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články