Na káble chodili ako na chleba. Za týždeň boli „nakúpiť“ trikrát

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Trnavskí kriminalisti objasnili krádeže medených káblov. Policajti zadržali dve osoby priamo po čine.

23 ročný muž spolu s 31 ženou sedeli po krádeži v aute, keď ich vo štvrtok ráno zastavili v obci Horné Zelenice policajti. Okrem nich sa v aute viezlo aj 38 metrov medeného kábla. Muž sa policajtom priznal, že káble ukradol z poľa vedľa diaľnice D1 a po menšej úprave sa ich chystal speňažiť. Podľa jeho slov sa na miesto vrátil viackrát.

Káble si odniesol aj v piatok, 13. 11. V skorých ranných hodinách naložil do auta spolu s 28 ročnou kamarátkou ďalších 22 metrov a ukradnúť ďalšie metre sa im podarilo aj v pondelok, 16.11.. Pracovníkom firmy odcudzili viac ako 70 metrov medeného kábla a spôsobili škody za viac ako 2600 eur.

31 ročná žena, ktorá bola prichytená krátko po skutku, je zároveň podozrivá aj z prechovávania drog. V čase prehliadky auta mala pri sebe aj 4 igelitové vrecúška s kryštalickou látkou a zatavenú striekačku s obsahom neznámej látky. Policajti zaistili okrem toho aj motorové vozidlo Citroën, pákové kliešte a náradie na úpravu káblu.

Vyšetrovateľ obvinil všetkých troch z obzvlášť závažného zločinu krádeže a navrhol, aby bol muž stíhaný väzobne.

- Inzercia -

Za tento čin im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Čo urobiť s takýmto človekom? Svojim počínaním ohrozuje zdravie a životy iných, keď nefunguje signalizácia alebo semafory. Ale asi by si mali posvietiť aj na zberné suroviny, ktoré takýto materiál vykupuje. Kto to tam prinesie, mal sa preukázať potvrdením o nadobudnutí. Keby ich nevykupovali, tak by nemali dôvod ich kradnúť.

  2. A pritom by to bolo také jednoduché…prístupová cesta v tých miestach je iba účelová komunikácia, takže osadiť zákaz vjazdu okrem poľnohospodárov a poľovníkov, inštalovať ďalšiu obecnú kameru tak ako na hlavnej komunikácii a PZ by mal oveľa jednoduchšiu prácu aj pri identifikácii dementov na štvorkolkách a feťákov ktorí majú pri nadjazde svoje trade center

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články