Darujme úsmev.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Radosť z darovania môže byť rovnako veľká, ako radosť byť obdarovaný. Aj toto sa skauti snažia učiť našich najmenších. Iskričky v detských očiach, keď ozdobujú krabičku a balia do nej svoje hračky, či knižky napríklad pre “8 – ročného chlapca, o ktorého sa starajú starí rodičia” sú nezabudnuteľné.  Je dôležité, ak sa učíme deliť a byť vzájomne ohľaduplní.

Dnes, možno ešte viac ako po minulé roky je potrebné všímať si ľudí okolo seba a ak máme možnosť, tak aj aktívne pomôcť. Aj preto sa seredskí skauti rozhodli podať pomocnú ruku Združeniu exallievov a priateľov dona Bosca a pripojiť sa k ich adventnej zbierke.

Už 7 rokov sa združenie snaží pomocou zbierky DARUJME ÚSMEV aspoň čiastočne spríjemniť vianočné sviatky ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Aby malo čím viac ľudí možnosť prispieť a zapojiť sa, tento rok vytvorili skauti zberné miesto aj v Seredi.  Vybrať si môžete z rôznych foriem pomoci. Môžete darovať konkrétny dar niektorej z rodín, alebo si môžete vybrať milú formu pomoci “shoebox” – krabičku od topánok, naplnenú vhodnými drobnosťami,  podľa veku konkrétneho dieťaťa,  ktoré si vyberiete. Vytvorenie takéhoto balíčka je vlastne dvojnásobná radosť. Nemusia to byť len nové veci. Pokojne môžete darovať napríklad prečítanú knihu, či nepoužívanú hračku, ak sú samozrejme v dobrom stave 🙂

Zapojiť sa môžete jednoducho, pomocou stránky https://www.exallievi.sk/darujmeusmev/ , kde sa dozviete nielen ako môžete prispieť, ale aj koľko darov už zbierka prerozdelila v minulých ročníkoch. Kontaktovať nás môžete aj na adrese: skautisered@gmail.com

Na nový fenomén sociálneho odlúčenia našich seniorov v domovoch dôchodcov zareagovala zbierka kolkolasky.sk, ktorej tiež veľmi fandíme a sme vďační, že sa ju tento rok podarilo priniesť aj do nášho mesta.

Dobrý pocit z obdarovania  môže obohatiť nadchádzajúce sviatky aj Vám.

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články