Darujme úsmev.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Radosť z darovania môže byť rovnako veľká, ako radosť byť obdarovaný. Aj toto sa skauti snažia učiť našich najmenších. Iskričky v detských očiach, keď ozdobujú krabičku a balia do nej svoje hračky, či knižky napríklad pre „8 – ročného chlapca, o ktorého sa starajú starí rodičia“ sú nezabudnuteľné.  Je dôležité, ak sa učíme deliť a byť vzájomne ohľaduplní.

Dnes, možno ešte viac ako po minulé roky je potrebné všímať si ľudí okolo seba a ak máme možnosť, tak aj aktívne pomôcť. Aj preto sa seredskí skauti rozhodli podať pomocnú ruku Združeniu exallievov a priateľov dona Bosca a pripojiť sa k ich adventnej zbierke.

Už 7 rokov sa združenie snaží pomocou zbierky DARUJME ÚSMEV aspoň čiastočne spríjemniť vianočné sviatky ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Aby malo čím viac ľudí možnosť prispieť a zapojiť sa, tento rok vytvorili skauti zberné miesto aj v Seredi.  Vybrať si môžete z rôznych foriem pomoci. Môžete darovať konkrétny dar niektorej z rodín, alebo si môžete vybrať milú formu pomoci „shoebox“ – krabičku od topánok, naplnenú vhodnými drobnosťami,  podľa veku konkrétneho dieťaťa,  ktoré si vyberiete. Vytvorenie takéhoto balíčka je vlastne dvojnásobná radosť. Nemusia to byť len nové veci. Pokojne môžete darovať napríklad prečítanú knihu, či nepoužívanú hračku, ak sú samozrejme v dobrom stave 🙂

Zapojiť sa môžete jednoducho, pomocou stránky https://www.exallievi.sk/darujmeusmev/ , kde sa dozviete nielen ako môžete prispieť, ale aj koľko darov už zbierka prerozdelila v minulých ročníkoch. Kontaktovať nás môžete aj na adrese: skautisered@gmail.com

- Inzercia -

Na nový fenomén sociálneho odlúčenia našich seniorov v domovoch dôchodcov zareagovala zbierka kolkolasky.sk, ktorej tiež veľmi fandíme a sme vďační, že sa ju tento rok podarilo priniesť aj do nášho mesta.

Dobrý pocit z obdarovania  môže obohatiť nadchádzajúce sviatky aj Vám.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články