V uliciach mesta nenašli ani jednu ihlu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Iveta Tóthová /  Združenie Storm vzniklo v roku 2002 v Nitre. Je najväčšou organizáciou na Slovensku, ktorá poskytuje služby v oblasti drogovej problematiky a prevencie závislostí s dôrazom na anonymitu klientov. Pravidelní čitatelia Seredských noviniek mali možnosť o činnosti združenia čítať v mnohých uverejnených článkoch a tak nikoho neprekvapí, že sa dobrovoľníci orientujú mimo iného aj na injekčné striekačky. Stormáci pravidelne už niekoľko rokov vykonávajú vychádzky na miesta, kde predpokladajú, že by sa mohli nájsť voľne pohodené striekačky. Tým sa snažia predchádzať riziku pichnutia a teda poranenia o pohodenú ihlu.

Ako sami hovoria: „Neriešime veľmi prehnane dôvody, pre ktoré sa po zemi váľa aj tento druh odpadu. S týmto materiálom prichádzame do kontaktu celkom často v rámci terénov, ktoré robíme v Trnave, Nitre a Seredi. Medzi všetkými po zemi sa váľajúcimi špakmi, plastami, črepinami a psími exkrementami vnímame tento odpad celkom normálne.“

Cieľom združenia je teda vyčistiť čo najväčšiu časť mesta od infekčného odpadu. Vo štvrtok realizovali monitoring v Seredi a hľadali voľne pohodené injekčné striekačky. Prešli niektoré detské ihriská, parky a priestranstvá sídlisk. „Veľmi nás potešilo, že sme nenašli ani jednu jednu striekačku. No nie je v našich silách skontrolovať celé mesto, každú ulicu. Ak by ste našli stirekačku Vy, tak sa nám môžete ozvať na 0905 943 229 a mi ju bezpečne zlikvidujeme v čo najkratšom čase. Ďakujeme.“

 

zdroj: sered.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články