Pred vojnou utekajúci migranti s tromi deťmi sa kamiónom dostali až do logistického parku v Gáni

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

AJ DETI BOLI MEDZI NELEGÁLNYMI MIGRANTMI, KTORÍ SÚ NA ÚTEKU PRED VOJNOU V AFGANISTANE

Policajná hliadka dunajskostredskej cudzineckej polície bola privolaná na preverenie hlásenia o nájdených cudzincoch. Policajti vzápätí vyrazili do areálu logistického parku pri obci Gáň v galantskom okrese. Cudzinci sa mali nachádzať v návese kamióna, ktorý prevážal tovar z Turecka.

Policajti po príchode na miesto zistili, že ide o šesť štátnych príslušníkov Afganistanu, troch dospelých a troch maloletých bez sprievodu. Práve kvôli maloletým chlapcom bolo potrebné kontaktovať a zabezpečiť prítomnosť pracovníkov úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Tí následne zabezpečili umiestnenie cudzincov v detskom domove v Medzilaborciach.

Traja dospelí štátni príslušníci Afganistanu boli z dôvodu, že sú žiadateľmi o udelenie azylu v Rumunsku, zaistení a za účelom návratu v zmysle Dublinského nariadenia, boli umiestnení v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove.
Policajti tiež zistili, že táto skupinka vycestovala z domovskej krajiny kvôli zlým životným podmienkam a občianskej vojne. Do kamióna nastúpili v Rumunsku za pomoci prevádzača, bez vedomia šoféra. Trasa, ktorú mali precestovať smerovala cez mnoho krajín, až nakoniec cez Maďarsko a Rakúsko na Slovensko.

Hasiči cudzincov štandardne najprv vyšetrili zistenia na COVID-19, až potom boli s nimi vykonávané ďalšie úkony.

 

zdroj: Polícia SR

- Inzercia -
  1. Preco utekaju len muzi? Kde su zeny a deti?
    Uz ich tolko utieklo z ich krajiny, ze by ten narod sa musel tri krat narodit. Kolko ich uz “utieklo”? 260% obyvatelstva na jednu krajinu?
    ..kedy aj merkelka pochopi, ze je to skryta casovana hrozba.

  2. To až kam utekali pred vojnou? To sa tak rozbehli, že sa nevedeli zastaviť? A zase bez žien?

  3. A celkom slušne sú oblečený… čo takto monterky a ísť murárom podávať tehlu ? Alebo nebodaj budú mať všetko zadara

  4. Ale co? V afganistane je vojna?? To ani neviem. Ja som myslel ze tam americke vojska priniesli mier, slobodu a demokraciu

  5. preco neostali doma bojovat za mier??????….keby sme vsetci mali len utekat,tak cely svet by utekal…..kurva….

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články