Havarované auto znovu zostalo na verejnom priestranstve v stave, kedy môže prísť k znečisteniu okolia nehody

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Šoporňa – Šintava / Iba niekoľko sto metrov od výjazdu z rýchlostnej komunikácie  R1 smer Nitra – Trnava na Šintavu, priamo za zákrutou v stúpaní cesty sa dnes nachádzalo osobné motorové vozidlo TOYOTA. Bolo evidentne po havárii a mimo cesty obrátené na streche.

Na toto vozidlo nás upozornil okoloidúci čitateľ  SOL.

Vozidlo nebolo nikým strážené a opätovne ide o stav, kedy po nehode nik nerieši odťah havarovaného vozidla rovnako, ako v kanáli Derňa, kde vybratie auta z toku bolo docielené až záujmom polície a Zelenej linky MŽP.

Aj v dnes dokumentovanom prípade hrozí únik prevádzkových kvapalín do pôdy a to nielen pri samotnej havárii, ale aj pri odstraňovaní havarovaného auta.

Na základe fotografie je vidieť, že sa nedá vylúčiť dokonca zásah zlodejov do súčastí auta. Ak auto na mieste zostane dlhšie, s najväčšou pravdepodobnosťou dopadne ešte horšie.

Čo spôsobuje takýto benevolentný postup vlastníkov / vodičov havarovaných áut netušíme, v každom prípade je nevyhnutné minimálne zo strany polície apelovať na urýchlené odstránenie havarovaných áut mimo verejné priestranstvo. Možno by pomohla zmena legislatívy a jej sprísnenie, prípadne sankcionovanie vodičov / vlastníkov áut, ktoré na verejnom priestranstve zostávajú aj dlhé mesiace.

Takéto konanie už len v susednom Rakúsku nie je predstaviteľné a havarované auto by pri nekonaní účastníkov nehody, bolo okamžite odstránené správcom komunikácie – samozrejme že na náklady vlastníka auta.

- Inzercia -
  1. MAm doma stary katalizator asi ho tam polozim.Ak by niekto vedel dosjt zo zvarackou a centralou nech privari???
    Mozno potom majitel si uz opravene odvezie.

  2. Tak to uz nevie niekto majitela vyzvat na odpratanie…clovek ide okolo a moze dostat sok ci tam niekto nieje zraneny…hruza

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články