„90 rokov slovenského hokeja„ – výstava

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vlastivedné múzeum v Galante / Mgr. Erika Slobodová |MM|  Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedné múzeum v Galante Vás pozývajú na výstavu „90 rokov slovenského hokeja “, ktorú pripravilo Slovenské olympijské a športové múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja.

Putovná výstava vznikla v roku 2019 pri príležitosti už  90. výročia organizovaného hokeja na Slovensku, čo značí že  zimné športy tu majú už určitú tradíciu a úspech. Výstava chronologicky mapuje prvé začiatky tohto športu na našom území prostredníctvom pútavo spracovaných panelov, texty spracoval historik ľadového hokeja Ján Holko. Doplnená je zaujímavými  predmetmi, ktoré pochádzajú zo zbierok Slovenského olympijského a športového múzea, zo súkromných zbierok a pripomínajú prvé aj posledné úspechy slovenského ľadového hokeja – staršie aj novšie typy športovej výstroje,  ktoré patrili dnes už legendám slovenského hokeja akým bol Dárius Rusnák, Dušan Pašek, Igor Liba a tiež hokejovú výstroj brankárov Jána Lašáka a Jaroslava Haláka. Okrem nich môže návštevník vidieť medaily, ocenenia a poháre z majstrovstiev sveta a republiky.

Návštevníci si budú mať možnosť zaspomínať na momenty, ktoré sa s týmito predmetmi spájajú – na konkrétne zápasy,  výhry aj prehry, ale budú mať možnosť dozvedieť sa niečo o  tomto športe ako takom.

Výstava bude sprístupnená počas štandardných otváracích hodín (utorok – piatok od 9:00 – 17:00 hod., sobota 13:00 – 17:00 hod.) od 14. 11. 2020 až do 30. 1. 2021.

Vernisáž budete môcť sledovať online na FB stránke múzea ako aj na YouTube dňa 14.11.2020 o 17:00 hod. 

Akonáhle to epidemiologická situácia dovolí, radi Vás opäť privítame v múzeu.

 

 

 

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články