Ako sa zachovať v prípade teroristického útoku ?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Často ľudia riešia otázku, či by nebolo lepšie proti teroristom zasiahnuť z vlastnej iniciatívy? Žiadna polícia Vám nepovie jednoznačnú odpoveď, keďže každý sme iný. Všetko závisí na individuálnom posúdení situácie v kombinácii so schopnosťami civilistu.
Ak si trúfa proti teroristom zakročiť a vie, že svojim konaním neohrozí svoj život, a hlavne ďalšie ľudské životy, nech zasiahne. Avšak všetky negatívne následky bude musieť znášať sám (ak svoj pokus prežije).

POČAS TERORISTICKÝCH ÚTOKOV NIČ NENAKRÚCAJTE A NEZVEREJŇUJTE

V súvislosti s teroristickým útokom vo Viedni niekoľkých z vás zaskočila požiadavka miestnej polície ohľadom nezverejňovania žiadnych materiálov o priebehu udalosti. Tu je vysvetlenie na infografike. Ide nielen o váš život, ale aj o ďalšie mnohé.
A ak niečo zaznamenáte, odovzdajte to priamo polícii.

 

zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články