Za včerajší deň sa prišlo otestovať 2 587 113 ľudí

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Za včerajší deň sa prišlo otestovať 2 587 113 ľudí. Pozitívnych bolo 25 850.

Túto informáciu o počte testovaných zverejnil na tlačovke z najväčšieho odberového miesta na Dostihovej dráhe v Petržalke minister obrany Jaroslav Naď.

„Obrovská vďaka všetkým ľuďom, ktorí slušne, profesionálne a vľúdne vykonávali svoju robotu. Obrovská vďaka všetkým ľuďom, ktorí sa slušne a vľúdne nechali pretestovať,“ uviedol minister.

Premiér Igor Matovič na tlačovke vyhlásil: Napriek pochybnostiam dokázali ozbrojené sily s pomocou samosprávy, dobrovoľníkov, zdravotníkov a ďalších najväčšiu akciu, akú sme na území Slovenskej republiky od jej vzniku videli“.

Zároveň Igor Matovič povedal, že sme neopustili potápajúcu sa loď a urobili sme všetko, čo bolo v našich silách.

„Chcem vyjadriť nádej, že sa podarí krivku výrazne sploštiť. Chcem vyjadriť nádej, že sme to urobili v čase, keď sa s tým niečo ešte dalo robiť. Ľudia zobrali svoj osud do vlastných rúk,“vyhlásil minister zdravotníctva Marek Krajčí a zároveň poďakoval všetkým zdravotníkom, ktorí sa do akcie zapojili a pomohli tak vláde naplniť jej zámer.

„Som presvedčený, že toto sa zapíše do histórie. Ľud sa vzoprel,“ ďalej uviedol Krajčí.

Šéf rezortu práce Milan Krajniak sa vyjadril, že toho, čoho sme súčasťou je druhé Slovenské národné povstanie.

„Som hrdý, že sme sa rozhodli klásť pandémii aktívny odpor. Vymažme si z nášho slovníka malý slovenský národ. Slovenský národ sa stal týmto víkendom, ak nie veľkým, tak určite silným.“ uviedol emotívne Krajniak.

Igor Matovič sa  ospravedlnil všetkým ľudom, ktorí nešli na testovanie z vlastnej vôle a že ľudí k tomu takzvane donútil. Vysvetlil, že to nebolo myslené v zlom, ale v záujme všetkých.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
 1. Pre Anonym 1. novembra 2020, 11:14,
  Väčšina normálnych dodržiava nosenie rúška a čistoty rúk atď. Alebo narážaš na kvalitu testov?

 2. Prosím opravte nadpis článku – Za včerajší deň sa muselo prísť otestovať…….ľudí. Lebo inak sankcie, postihy atď. Čo na tom bolo dobrovoľné?

 3. Vážení to je veľké svinstvo od vlády SR. Veľmi dobre vedia, že testy sú nevyhovujúce tak to povedala aj p. prezidentka, včetne odborníkov. Je zarážajúce, že ak sa dáte testovať na jednom mieste a za pol hodiny prejdete na druhé miesto a dáte sa otestovať tak dostanete pokutu 1650 € , V tom spočíva to svinstvo a klamstvo vlády, lebo by sa zistilo že na jednom mieste ste negatívny a na druhom mieste ste pozitívny a to v časovom slede 1 hodiny.
  Taktiež údaj o množstva testovaných občanov za sobotu, Že klamú to sa dá znieť , ale že nevedia počítať tak to je ďalšia úbohosť. Trocha matematiky. V sobotu otestovaných 2.587,113 občanov.
  celkom občanov v SR : cca 5 mil.
  -z toho 1,5 mil. dôchodcov,( testovať sa nemusia )
  -z toho cca 1 mil. detí – nepodliehajú testovaniu
  spolu cca 2,5 mil občanov ktorí sa nezúčastňovali na testovaní.

  podľa vhlásenia vlády otestovali 2.587.113 občanov
  + 2.5 mil občanov nezúčastnených na tstovaní
  Spolu = 5.87.113 občanov
  čiže otestovali viac ako občanov ako má SR.
  KOHO CHCÚ TESTOVAŤ V NEDEĽU ?

  Vláda s mikimausom zabudla že občania na rozdiel od nich vedia počítať. Asi tak. Určite sa najdu prisluhovači ktorý budú toto zaznávať, ale ospravedlňujem sa im, že v takoím počte občano ako je SR 1.000 viac alebo menej nehrá žiadnu roľu.

 4. keby ešte odrátali tých čo si urobili minimálne 2 x test, potom vojakov, policajtov a všetkých zdravotníkov a pracovníkov, ktorí spolupracovali na testovaní, tie výsledky by sa im zrejme ešte viac zúžili

 5. @ nestranný občan. Len dve vety sú bez klamstva.
  1. veta : „Trocha matematiky.“ ( Hoci to čo nasleduja je pre Vás možno vrchol matematiky. )
  2. veta : „Asi tak.“
  Ale to zrejme preto, že tie vety sú naozaj dosť jednoduché.
  Hrdosť Vašich rodičov je asi nesmierna.
  Keď čítam takéto príspevky, som nalomený uveriť, že ľudia ako Vy musíte niečo v hlave. Veď keby tam bolo vákuum tak Vám hlava imploduje.

 6. Poprosím čo najskôr prieskum doverihodnosti politikov a zároveň volebný prieskum.
  Podľa ľudí zo včera čakajúcich v rade viac ako 3 hodiny v zime tak OLaNo a Matovič sú u navždy vymazaní z politickej scény.
  Covid zostáva naďalej aj s prispením Matoviča

 7. a už je to tu
  “ pätolizač a ryťovlez sa ozval , asi je to nejaká rodina mikimauzovi. Darmo ty nosíš gebuľu v ktorej je veľké h—o. “ Tvoji rodičia sú na teba určite pyšní, veď taký ako ty sa rodí jeden krát za päťsto rokov.
  ale čo už, tu sa dá povedať len Českým príslovím
  „“ Blbí lidi taký lidi, pán boh je má rád „“
  a skús sa napiť vody lebo si asi ožratý ako sviňa.

 8. Pre nestranný občan – neviem odkiaľ máš tie čísla, ale napr. dochodcov je 1 milión a aj medzi nimi je ešte pár do 65 rokov, a detí do 10 rokov iba pol milióna. Navyše kopa dochodcov sa otestovať boli. A ktej tvoje druhej úvahe, to je všeobecne známe, že ak tieto testy zachytia pozitívneho, tak je na 100 percent pozitívny. Ale ten čo je negatívny, ten to nemá také isté, že je negatívny. Preto opatrnosť aj naďalej a preto aj druhé kolo. Takže keď to poviem tvojou rečou, tak občania na rozdiel od teba vedia počítať. A ten magir 13:26, asi si nebol na testovaní, lebo nikto tam nenadával a neviem kde si čakal viac ako 3 hodiny v rade a keď áno, tak to je tvoja demencia

 9. Obyvateľ – to tzv nestranému nevysvetlíš. Škoda prsta. Má ale v tých jemu zrozumiteľných a blízkych číslach malú chybičku. Zabudol pripočítať zatiaľ pozatváraných korupčníkov a rozkrádačov čo sa podarilo tejto vláde za podivuhodne celkom krátky čas. Som presvedčený, že po ich pretestovaní vyšetrovateľmi, pribudnú ďalší pozitívni. A dlhodobá karanténa v Leopoldove ich prelieči. Len či bude stačiť ubytovacia kapacita.

 10. Múdri sa dali odtestovat dobrovoľne ,
  Hlupáci nasilu lebo nechápu vážnosť situácie…

 11. Velka vdaka vsetkym co sa zucastnili testovani a musia tam vydrzat do 22hodiny dnes a vlastne nemaju co robit.Dnes je vsade prazdno.Bol som okuknut situaciu sobotu o osmej a teraz.
  Ale napad pre druhe testovanie.Niekto kto by pendloval z policajtov alebo vojakov pri druhom testovani a usmernoval kde je menej ludi.
  Vsetkym este raz velka vdaka.

 12. @ Nestranný občan alias to o 13:57. Nie je moja chyba, že klamstvá čo produkujete, sú tak priehľadné. Ste v stave pochopiť, že nie všetci sú mechom buchnutí ? Prekvapuje ma, že si myslíte, že mám vhlave „homa racio“. Ale viete Vy vôbec, čo to znamená v esperante ? Prosím neodpovedať, to je len rečnícka otázka.
  A ešte ku tej Vašej teórii o 500 ročnej výnimočnosti.
  Možno sa mýlim, ale ak si dobre pamätám tak to to bol roduverný, svojstojný Húska, ktorý tvrdil, že len Mečiar je človek čo sa narodí iba raz za niekoľko storočí.
  Mimochodom s Húskom sa dá aj súhlasiť, s toho pohľadu, že v skupine ľudí ( národe ) z času na čas vynikne výnimočný vedec, spisovateľ, alebo naopak zlodej, komunista a vrah. A mečiar bol výnimočný. A je okolo neho tlačenica výnimočných, aby som niekoho neurazil. A do tej partie ja určite nepatrím.

 13. Veľká vďaka testovacej skupine pri Mestskom úrade v Seredi, všetci boli milí, ústretoví a s dobrou náladou zvládali nápor občanov. Klobúk dolu a ďakujeme.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -