Prvý deň polície s občanmi počas celoplošného testovania

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Polícia dnes na odberných miestach usmerňuje ľudí, dohliada na verejný poriadok, aj bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. Na väčšine miest je situácia pokojná, až na pár výnimiek.

Počas dňa sme riešili incident v obci Dulovce, kde sa občianka vydávala za hygieničku, aby ju ľudia pustili dopredu. V odbernom mieste si najskôr odmietala nasadiť rúško, neskôr výzvu policajta poslúchla. Neprišla, ako ostatní, ktorí trpezlivo čakali v rade, aby sa otestovala. Dožadovala sa od odberného tímu preukázania oprávnenia na úkony. Nakoniec odišla s policajnou hliadkou na obvodné oddelenie, kde podala trestné oznámenie. Mala podozrenie zo spáchania trestných činov poškodenia zdravia a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Podozrenie z protiprávneho konania má aj polícia v súvislosti so správaním tejto občianky, ktorá spochybňovala oprávnenosť odberného tímu vykonávať odbery a s tým spojenú administratívu. Policajti jej konanie evidujú ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Pre úplnosť, nadriadený preverí aj postup policajtov na mieste.

Policajti v Topoľčanoch riešia prípad muža, ktorý išiel na testy dva krát. V obci Čeľadince vyšiel miestnemu občanovi pri testovaní pozitívny výsledok. Nasledoval štandardný postup, pracovníci ho poučili o ďalších krokoch a zdôraznili mu, že musí ísť do domácej karantény. Výsledku testu zrejme neveril a o pár hodín išiel na testovanie znovu. Výsledok bol opäť pozitívny. Testujúci pracovníci zistenia okamžite oznámili polícii. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Podobný prípad rieši aktuálne vyšetrovateľ aj v obci Torysa. Podozrivý bol na testovaní na dvoch odberných  miestach a bol dva krát pozitívny. Namiesto toho, aby išiel domov do karantény, posmelený alkoholom sa pohyboval po obci.

V Malackách sme zaznamenali prípady, kedy sa päť osôb dalo opakovane testovať. Vyšiel im pozitívny výsledok a namiesto toho, aby nastúpili do karantény, opätovne išli na test na inom odberovom mieste. Osoby budú oznámené regionálnemu úradu verejného zdravotníctva.

Na odbernom mieste v Poprade policajti riešili muža, ktorý vykrikoval na ľudí a burcoval ich, aby sa nedali testovať. Podozrivý tým porušil zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a dopustil sa priestupku na úseku verejného zdravotníctva. Policajti mu uložili blokovú pokutu.

Doprava sa obišla bez väčších komplikácií. Z dôvodu veľkého záujmu o testovanie sa tvorili na niektorých miestach Bratislavy, Košíc a Nitry kolóny. Na bezpečnosť naďalej dohliadajú policajti a premávku usmerňujú.

Budeme s občanmi až do samého konca.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -