Nemocnica sv. Michala začala testovať zamestnancov rezortov vnútra a obrany

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM| Aby mohli naďalej zdraví pomáhať a chrániť, participovať na testovaní ostatného obyvateľstva Slovenska a zabezpečovať chod verejnej a štátnej správy, budú zamestnanci Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR tiež testovaní.

Rezortná Univerzitná nemocnica – Nemocnica sv. Michala, a.s. pomáha pri celoplošnom testovaní na COVID-19. Okrem vlastných zamestnancov a hospitalizovaných pacientov začala testovať aj útvary Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR. Odberné miesta sú okrem priestorov samotnej nemocnice zriadené na ďalších piatich miestach v Bratislave. Testuje aj nemocnica v Košiciach.

„Veľmi ma teší, že rezortné zariadenia ministerstva vnútra sa podieľajú na celoplošnom testovaní a otestujú zložky, ktoré sa popri zdravotníkoch vo veľkej miere podieľajú na boji proti pandémii, či už formou asistencie pri testovaní alebo dohľadom nad dodržiavaním prijatých opatrení,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Testovanie zamestnancov rezortov začalo dnes, v piatok 30.10.2020 o 08.00 hod a bude trvať do 22.00 hod. V rovnakých časoch sa bude testovať aj v sobotu a v nedeľu. Samotná nemocnica predpokladá, že počas víkendu urobí približne 10.000 testov v Bratislave a 7 000 v Košiciach.
Na jednotlivých odberných stanovištiach sa nachádza 93 dvojíc zdravotníckeho personálu. Spolu s administratívnym personálom je v Bratislave zapojených celkovo 240 zamestnancov nemocnice. Pracovisko v Košiciach sa do testovania zapája s 36 dvojicami zdravotníckeho personálu na štyroch odberných miestach, teda so 72 zamestnancami vrátane administratívneho personálu.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -