Župa zrekonštruovala ďalšie dva úseky ciest na Záhorí

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM| V stredu 21. októbra 2020 trnavský župan Jozef Viskupič symbolicky prebral a odovzdal do užívania dva zrekonštruované úseky ciest na Záhorí. Úsek cesty III/1151 medzi obcami Prietrž a Osuské patrí s dĺžkou 5 km medzi najdlhšie, ktoré župa zrekonštruovala v tomto roku. So spoluúčasťou z eurofondov bol zrealizovaná modernizácia cesty II/581 medzi Podbrančom – časťou Majerníčky a hranicou kraja v smere na Myjavu nachádzajúcu sa v Trenčianskom samosprávnom kraji v dĺžke 3,5 km.

„Ako sme sľúbili, pokračujeme v rekonštrukciách ciest druhej a tretej triedy, ktoré máme v správe. Ešte pred začiatkom zimnej údržby sa nám podarilo dokončiť rekonštrukciu dvoch dôležitých úsekov na Záhorí. Jazda po nich bude komfortnejšia a najmä bezpečnejšia. Teší ma, že vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu sa nám realizáciu prác podarilo v oboch prípadoch podarilo stlačiť na polovicu oproti predpokladu. Takto ušetrené peniaze ponechávame v cestárskom rozpočte a použijeme ich na modernizáciu ďalších úsekov ciest,“ skonštatoval župan Viskupič.

Cesta, na ktorej leží úsek medzi Prietržou a Osuským, slúži okrem spojenia týchto dvoch obcí aj ako obchádzková trasa pre cestu I/51 medzi Senicou a Jablonicou v prípade mimoriadnych udalostí ako sú dopravné nehody alebo kalamitná situácia. V rámci rekonštrukcie boli odfrézované vrstvy vozovky, pričom boli nahradené novými. V miestach s výrazne prepadnutou vozovkou, ktoré sa nachádzali spolu na dĺžke 900 m, bolo vymenené aj podložie. Súčasťou rekonštrukcie bolo aj dosypanie krajníc vyfrézovaným materiálom či prehĺbenie cestných priekop.

Úsek pri obci Podbranč mal pred rekonštrukciou množstvo výtlkov, sieťové aj priečne trhliny, miestami rozpadnutý povrch a deformované okraje. V rámci prác spolufinancovaných z Integrovaného regionálneho operačného programu boli na zmodernizovanej časti cesty nainštalované prvky pasívnej bezpečnosti, a to najmä v okolí autobusových zastávok. Význam cesty spočíva najmä v tom, že tvorí regionálnu os východ-západ medzi cestami I/51 Senica – Holíč a cestou I/54, respektíve diaľnicou D1 v okolí Nového Mesta nad Váhom.

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Kedy sa bude rekonštruovať most cez zeleznicu v Seredi? Už 20 mesiacov je uzatvorený pre nákladnú a autobusovú dopravu rýchlosť pre ostatnú dopravu je obmedzená na 30 km/h.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články