Nové traktory pomôžu počas letnej aj zimnej údržby ciest

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TTSK  |MM|  Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) dnes prevzala
od dodávateľa prvú časť z 20-ich traktorov. Ide o začiatok komplexnej obmeny vozového parku slúžiaceho na letnú a zimnú údržbu ciest. Do konca roka by cestári mali dostať k dispozícii  aj druhú časť traktorov, ktoré prispejú k zefektívneniu starostlivosti o cesty počas blížiacej sa zimnej sezóny.

„Dnešným dňom napĺňame sľub a reálne začíname s komplexnou obmenou vozového parku SÚC TTSK. Dnes cestári dostali prvú časť z 20-ich úplne nových traktorov aj s príslušenstvom. Vďaka nim sa o cesty budeme môcť efektívne starať počas celého kalendárneho roka. K traktorom ešte počas tejto zimy pribudnú prvé z 34-och sypačov, ktoré postupne začneme uvádzať na naše cesty. Nové vozidlá výrazne zjednodušia prácu našim zamestnancom a zvýšia našu akcieschopnosť a efektívnosť“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský doplnil, že „spolu 20 nových traktorov budeme v zime využívať na odhŕňanie  a odvoz nahromadeného snehu či na nakladanie posypových materiálov do sypačov. Vzhľadom na ich multifunkčnosť a širokú možnosť prídavných zariadení ich vieme využiť na mulčovanie trávy alebo čistenie krajníc a rigolov popri cestách.

Na zimnú údržbu má SÚC TTSK pripravených 26 dispečerských vozidiel, 75 kusov ďalšej špecializovanej techniky, 13 tisíc ton posypového materiálu (posypovej soli a kameniva)
a tiež 137 tisíc litrov solanky.

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články