Stanovisko podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej k celoplošnému testovaniu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Remišová: Na záchranu ekonomiky je potrebné zásadné riešenie

V strane Za ľudí už od mája tlačíme na zvyšovanie kapacity testovania. Na záchranu pracovných miest a ekonomiky, ako aj návrat k normálnemu životu je zjavne potrebná radikálna operácia. Doteraz sa v Európe, ale aj v iných krajinách na svete, používalo ako riešenie zatváranie ekonomiky a krajín, čo má extrémne negatívny dopad na spoločnosť.

V súvislosti s celoplošným testovaním ostávajú ešte otvorené otázky, o ktorých riešení však budeme hovoriť s partnermi na vláde. Riešime najväčšiu krízu od druhej svetovej vojny a ako vláda musíme postupovať jednotne.

Sme v situácii, akú žiadna vláda v histórii nášho národa neriešila a tomu zodpovedajú aj prostriedky.

Prosím ľudí o dôveru, pretože súdržnosť je v tejto dobe veľmi dôležitá. Verím, že spolu to zvládneme.

 

Veronika Remišová, podpredsedníčka vlády a predsedníčka strany Za ľudí

- Inzercia -
  1. Dobrá otázka. Čo potom? Budeme vedie čísla. Čím viac ľudí sa otestuje, tým budú presnejšie počty nakazených. A čo ďalej? Chorí do karantény. A hranice budú otvorené? Navláči sa to sem znova a nazveme to treťou vlnou? Chýba ešte veľa informácií okolo toho.

  2. hm zaujimave, 4 eura test. Na 5 milionov obyvatelov celkom slušná cena za 2 výkendy. Ked budú pravidelne testovat kazde 2 tyzdne , ci bude vysledok pozitivny alebo negativny, tak ci onak sa firmicka pekna nabalí

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články