Na absenciu priechodu pre chodcov cez SOL upozornila obyvateľka mesta dávno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Ešte svietilo slniečko a nezodpovední dovolenkári riskovali infikovanie sa koronavírusom v Chorvátsku, keď nám do redakcie  čitateľka SOL pani Václavíková poslala fotografie dokumentujúce neodpratanie zbytkov stavebného materiálu z chodníka na Hviezdoslavovej ulici. Zároveň pripomenula, že na konci ulice nie je priechod pre chodcov. V tej súvislosti sme teda ešte v auguste napísali toto:

“Ďalším problémom ale je bezpečnosť ľudí ktorí prídu na koniec chodníka a majú záujem dostať sa na druhú stranu cesty. Absentuje tu totiž priechod pre chodcov. Ľudia idúci na železničnú stanicu tak musia križovať cestu bez priechodu a akéhokoľvek označenia.

Dokedy budeme čakať na inde úplne normálne – pre bezpečnosť ľudí štandardné dopravné značenie?

Na železničnú stanicu denne chodia stovky študentov a detí, ktoré cestujú do školy. Začneme problém riešiť až keď príde k tragédii?

V lete sme uverejnili tieto dve fotografie zaslané čitateľkou.

Síce tento týždeň nezrazilo dieťa a ku kolízii došlo o cca 30 či 50 metrov ďalej, no pointa je tá istá. Čakali sme na tragédiu? Nezvýšil by vodič pozornosť, keby sa autom blížil k vyznačenému priechodu pre chodcov?

Nuž, je veľa vecí, na ktoré upozorňujeme a vedenie mesta ako aj poslanci MsZ majú pocit, že sú najmúdrejší, nenahraditeľní a jedine ich (NE)konanie je správne. Teraz ale ku kolízii chodca s autom došlo. Naozaj sa nenájde nik konkrétny, kto by za tento trestuhodný stav verejne prijal a niesol zodpovednosť?

Nenapadne  poškodenej ale aj vodičovi pýtať sa, ako je možné, že na takto chodcami frekventovanom úseku  nie je priechod pre chodcov?

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Aj keby tam priechod spravia ľudia budú chodiť krížom krážom ako všade. Stačí sa pozrieť pri kauflande prechodov plno a všetci chodia stredom

 2. Majko má pravdu.Aj moje deti každý deň chodia na vlak do školy a to prečo musia riskovať?Potrebuje Tomčány peniaze na odmeny prednostovi a požičanie Šipkovi a na nový trávnik pre futbalistov?Fuj že vám nie je hanba!!!!Deti kvoli vám riskujú životy.Raz vás vyženieme z úradu vy darmožráči aj s poslancami!!!!!

 3. To už má mesto stríkat aj prechody pre chodcov?Podla mna to majú na
  starost cestári,alebo sa mýlim?

 4. Určite sa mýlite, chýba tam, ak náhodou tam budú príslušnici môžu Vám dať aj pokutu za to že prechádzate mimo priechod pre chodcov, alebo ak tam niekoho zrazí auto tak nebude vinný vodič auta, ale ten čo bol zrazený a prečo? Pretože prechádzal mimo vyznačeneho priechodu pre chodcov ktorý tam nieje, takže sa v tých miestach nedá prejsť na druhú stranu k stanici ani späť, chýba priechod pre chodcov!!! Odporúčam aby ste sa tadiaľ prešli a potom môžete písať o tom.

 5. Aj si čítal ten príspevok nad tebou? Lebo sa mi zdá že asi slabo.Netvrdím,ze tam ten prechod pre chodcov nemá byť,ale že by to malo na starost mesto tak jak píše pani Lidka,to sa mi nezdá.

 6. V zmysle cestného zákona je mesto správcom miestnych komunikácií a po odsúhlasení dopravným inšpektorátom umiestňuje značky, značenie a dopravné zariadenia. V prípade , že sa jedná o cestu v správe SSC tak to robí z ich súhlasom a príslušného DI.
  Sereď má na tento účel zriadené samostatné oddelenie .

 7. Snáď sa raz dožijeme, že mesto bude mať “mestské technické služby”, ktoré budú schopné na takéto veci reagovať promptne a bezodkladne ich riešiť.

  Sú to naozaj maličkosti, ktoré by mali byť odstránené tak do dňa od nahlásenia, nemyslíme ten prechod, ale ten bordel na chodníku.

  https://bit.ly/seredske

 8. Mestské technické služby sme tu mali, len niekto sa potreboval nabaliť, tak boli zrušené. A teraz nemalé čiastky vynakladáme, aby nám tieto služby robili z okolia. Ich autá počas letných mesiacov polievali zelené záhony a horúčavách aj cesty. Vodu čerpali z Váhu. Tak isto sme tu mali záhradníctvo, ktoré okrem iného zásobovalo mesto pre výsadbu. Už len nostalgický spomínať.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články