Kto ochraňuje políciu, hasičov a záchranárov?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR Pri výkone služby sa v súčasnosti policajné a záchranné zložky často dostanú do situácií, ktoré môžu ohroziť ich zdravie. V rámci ochrany svojich zamestnancov vyvinulo ministerstvo vnútra iniciatívu k sanitácii služobných vozidiel a priestorov.

Automobilové opravovne Ministerstva vnútra Slovenskej republiky poskytujú tieto služby už od prvej vlny koronavírusu. Možnosť dezinfekcie služobných motorových vozidiel je dostupná v šiestich prievádzkach AOMV SR.

Prácu vykoná jeden profesionálne školený pracovník, dýza a vzuchové čerpadlo.

„Dezinfekciu vozidiel vykonávame suchou hmlovinou, ktorá je úplne neškodná pre človeka i životné prostredie. Funguje na báze peroxidu vodíka a je posilnená aktívnym striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť v boji proti mikroorganizmom,” vyjadril sa Ivan Moštenický, riaditeľ prevádzky v Bratislave.

Pri preventívnej dezinfekcii postačuje jeden cyklus, ktorý trvá 4 minúty. Ak je auto infikované, cykly sú dva. Zapnutý klimatizačný systém zabezpečí, aby sa účinná látka dostala aj do vzduchových filtrov.

V prípade potreby dokáže špeciálny výjazdový tím vydezinfikovať aj služobné priestory.

Keďže sa tento neinvazívny a efektívny druh sanitácie vozidiel a nehnuteľností osvedčil, Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR v ňom plánujú pokračovať aj po skončení pandémie.

 

- Inzercia -
  1. naše dane, a na oplátku idete skôr do dôchodku, o všetko máte postarané a ešte aj špinavé handry z domu si periete v práčke v robote (hasiči) a na oplátku nám dávate pokuty a buzerujete nás a keď ide okolo “kamoš z ulice” tak úsmevy ahoj/ahoj

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články