AKTUÁLNE: Pokusy o podvedenie dôchodcov znovu aktuálne !

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / Vyzerá to tak, že síce už otrepané spôsoby pokusov o podvod, sú stále účinné. Inak by na dôchodcoch opätovne neskúšali telefonáty, v ktorých ich vyzývajú k finančnej pomoci vnúčikovi v problémoch – hlavne rýchlej a vyplatenej v hotovosti jeho akože “kamarátovi”.

Včera nás kontaktovala čitateľka  SOL s prosbou o upozornenie verejnosti na množiace sa pokusy na dôverčivých dôchodcoch tento nechutný podvod vykonať.

Dobrý deň,

Po tel. kontakte vám píšem email s info že v seredi sa pokusaju okradnut dochodcov starým štýlom, že vnuk potrebuje peniaze ja som jeho kamarat dojdem pre peniaze. Volali mojim starym rodicom dnes rano. teraz to riesi policia. POvedali ze su už tretí v poradi treba to medializovať.

Dakujem, Romana M
Ide teda o niekoľký prípad v poradí a páchatelia majú dôchodcov kontaktovať zo zahraničného telefónneho čísla.
Vyzývame občanov, aby poučili rodičov, starých rodičov či susedov seniorov a ochránili ich tak o možno celoživotné úspory.
- Inzercia -
  1. Najväčší podvod na dôchodcoch ide spáchať Matovičova vláda,ktorá nás výrazne okradne na trinástom dôchodku,napr mňa s manželkou asi o 450 eur.A vašu mamu o koľko ? A keby sa to spočítalo za celé Slovensko,o koľko táto podvodnícka vláda okradne,alebo oberie všetkých dôchodcov na Slovensku ? Veď to bude mať spočítané v nasledujúcich voľbách.

  2. Milí Havran kedy si si nakradol alebo nadealoval nemusel si sem píisať o svojej malicharnosti. Si starší človek a tak už život ta určite naučil že kto tu nekradne okráda svoju RODINU!!!! My ťa tiež okrádame ale mame sociálne cítenie pre takého otroka ako si TY aby si nám dlho slúžil

  3. Pre Havrana – a ty si tie peniaze uz mal, ked ta o ne niekto okradol? Ty mas este aspon nejaky dochodok (z nasich dani), ale my uz budeme mat iba to, co si sami nasetrime, ked sa ho vobec dozijeme…

  4. Žiaľ, s podvodmi sa stretáme každodenne a na každom mieste. Či si musíte dávať pozor v obchodoch čo vám a koľko naučtujú, či si dodavatelia energií vám vo faktúrach vykazujú položky čo vám nič nehovorí. Nakoniec, v poslednom období dochádzajú volania zo zahraničia a kto tomu nerozumie a zavolá späť, dôjde o nemalú čiastku peňazí. Teraz chodia odpisovať plyn, tak kto to má zmapované, môže ísť na lov, okrádať starých ľudí. Ale, že štát je najväčší zlodej, to nám je už dávno známe. Robia to pod rúškom zákona.

  5. Milý dedko Havran Vaše vnúčatá budú robiť do 100 rokov aby bolo na dochodky a pre romov. Tý prvý spomenutý si to ešte zaslúžia ale dokedy, na nič nie sú peniaze… a súčasná mládež si tak isto zaslúži ísť na dochodok aspon v 80 rokoch nemyslíš si???

  6. Pre Havran, neviete,koľko dostanú 13. dôchodok invalidní dôchodcovia? Tiež to záleží od výšky dôchodku?Nemôžem to nikde nájsť.

  7. Zatiaľ žijem 14. októbra 2020, 15:43. Áno. teda aspoň doteraz to tak bolo.13 dôchodok nebude. bude len zvýšený vianočný dôchodok(príspevok)

  8. Pre Havrana, za všetko ďakuj Ficovi, a tie peniaze si pýtaj od neho. Má z čoho dávať, nakradol toho dosť za posledné roky.

  9. pre onko invalidny nema byt 300evr a kto je na dochodku tak dostane 100evr to je nezmisel ak ho vsak dostaneme sak herci pitaju vypomoc od statu to je cista katastrofa

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články