Zoznam „červených“ krajín sa nemení, pribudnú „zelené“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
ÚVZ SR |MM|  Rakúsko a Maďarsko od 1. októbra naďalej ostávajú na zozname zelených krajín. Ich epidemiologická situácia je totiž podobná, ako na Slovensku.
Izolácia a vyšetrenie na COVID-19 nie sú povinné, ak ste uplynulých dvoch týždňoch navštívili niektorú z nasledujúcich „zelených“ krajín: Austrália, Bulharsko, Cyprus, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Veľká Británia a Severné Írsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko.
Na zoznam zelených krajín po novom pribudne aj San Maríno, Taiwan a Vatikán.
Do menovaných krajín môžete cestovať bez obmedzení, zvážte však nevyhnutnosť plánovanej cesty.
Ak na Slovensko prichádzate z „červenej“ krajiny, naďalej je potrebné sa zaregistrovať na webe korona.gov.sk/ehranica a následne ísť do domácej izolácie.
Ak ste za posledných 14 dní navštívili iba krajiny Európskej únie, izoláciu môžete ukončiť buď keď obdržíte negatívny výsledok PCR testu (vyšetrenie je možné najskôr v 5. deň izolácie), alebo test neabsolvujete a izoláciu ukončíte až dovŕšením 10. dňa.
Ak ste na Slovensko prišli z krajiny mimo EÚ, izoláciu môžete ukončiť až keď absolvujete PCR test s negatívnym výsledkom.
Vyplnením digitálneho formuláru eHranica ste o svojom návrate informovali aj epidemiológov. Na základe vami uvedeného miesta izolácie sa vám ozve príslušný regionálny úrad a dohodne sa s vami na testovaní.
Všetky výnimky v aktuálnom opatrení nájdete tu: https://www.uvzsr.sk/…/covid19/opatrenie_hranice_01_10.pdf
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Ako sa Vás dotklo zdražovanie a inflácia a čo si myslíte o blízkej budúcnosti?

môžete vybrať max. 2 odpovede

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články